Make your own free website on Tripod.com

Licensed to CYRT / Coshocton H.S.      HY-TEK's Meet Manager 12/1/2009 09:09 PM
                         Riverview/Newark - 12/1/2009                          
                       Individual Events Score: 4-3-1-0                        
                          Relay Events Score:6-3-1-0                           
                                    Results
MEN
CHS - 52 Riverview - 42

WOMEN
CHS- 70  Riverview 24
                                    
 
Event 1  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coshocton High School-OH  'A'                          NT    2:31.63  
     1) Easterday, Alex SR              2) Brown, Savannah FR             
     3) Borton, Hannah JR               4) McKay, Katilin SR              
  2 Coshocton High School-OH  'B'                          NT    2:39.83  
     1) Boylan, Myranda JR              2) Simpson, Emily FR              
     3) Lillibridge, Amber SR           4) Baker, Emily FR                
  3 Warsaw River View  'A'                                 NT    2:59.73  
     1) Els, Amanda                     2) Meek, Kendall                  
     3) Lupher, Courtney                4) Murray, Teya                   
 -- Warsaw River View  'B'                                 NT         DQ  
     1) Gibson, Taylor                  2) Hammond, Rachel                
     3) Amigo, Florencio                4) Douglass, Sheridan             
 
Event 2  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coshocton High School-OH  'A'                          NT    2:15.96  
     1) Moore, Clint JR                 2) Simpson, Scott JR              
     3) Roman, Alex SO                  4) Lewis, Hawkin JR               
       34.61  1:14.37  1:47.06  2:15.96                                    
  2 Warsaw River View  'A'                                 NT    2:15.98  
     1) Garrett, Wade                   2) Hall, Sam                      
     3) Mills, Zach SR                  4) Adkins, Daniel                 
       37.46  1:15.64  1:47.48  2:15.98                                    
  3 Warsaw River View  'B'                                 NT    2:46.02  
     1) Stewart, Brandon                2) Schlupp, Josh                  
     3) Pope, Coleston                  4) Gee, Garrett                   
       49.30  1:30.05  2:12.16  2:46.02                                    
 
Event 3  Girls 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ringenberg, Hannah        FR Chs-OH                    NT    2:39.24  
       35.78  1:15.83  1:57.80  2:39.24                                    
  2 Borton, Lila              SR Chs-OH                    NT    2:46.24  
       37.90  1:19.60  2:02.94  2:46.24                                    
  3 Worthington, Katie        SR River View                NT    2:51.72  
       38.47  1:21.80  2:07.67  2:51.72                                    
  4 Amigo, Florencio             River View                NT    3:22.04  
     1:30.80  3:22.90  3:22.04                                             
 -- Douglass, Sheridan           River View                NT   X3:29.97  
       47.24  1:40.69  2:36.58  3:29.97                                    
 
Event 4  Boys 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salmans, Stephen          JR Chs-OH                    NT    2:24.06  
       31.10  1:07.64  1:45.80  2:24.06                                    
  2 Mills, Zach               SR River View                NT    2:27.24  
       32.94  1:09.32  1:48.18  2:27.24                                    
  3 Conley, Kris                 River View                NT    3:17.90  
       44.41  1:35.16  2:20.62  3:17.90                                    
  4 Blust, Kyle               JR Chs-OH                    NT    3:22.54  
       39.19  1:29.44  2:26.34  3:22.54                                    
 -- Grier, Zac                   River View                NT   X3:42.07  
       41.64  1:38.71  2:44.34  3:42.07                                    
 
Event 5  Girls 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Manns, Kenzie             SR River View                NT    2:56.38  
       36.82  1:22.13  2:16.98  2:56.38                                    
  2 Borton, Hannah            JR Chs-OH                    NT    2:56.75  
       37.99  1:22.63  2:15.78  2:56.75                                    
  3 Brown, Savannah           FR Chs-OH                    NT    3:24.25  
       46.82  1:40.57  2:37.06  3:24.25                                    
  4 Meek, Kendall                River View                NT    4:06.87  
     1:00.50  2:04.22  3:12.35  4:06.87                                    
 
Event 6  Boys 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Clint              JR Chs-OH                    NT    2:52.40  
       33.52  1:18.51  2:09.86  2:52.40                                    
  2 Roman, Alex               SO Chs-OH                    NT    2:57.72  
       34.99  1:21.16  2:15.82  2:57.72                                    
  3 Hall, Sam                    River View                NT    3:07.45  
       43.70  1:34.83  2:25.59  3:07.45                                    
 -- Pope, Coleston               River View                NT         DQ  
       44.13  1:41.97  2:54.57       DQ                                    
 
Event 7  Girls 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Emily              FR Chs-OH                    NT      32.85  
  2 Garrett, Katie               River View                NT      33.49  
  3 Boylan, Myranda           JR Chs-OH                    NT      34.91  
  4 Ashcraft, Keirsten           River View                NT      36.59  
 
Event 7J  Girls 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Teya                 River View                NT      38.49  
  2 Lillibridge, Amber        SR Chs-OH                    NT      41.17  
  3 Lumbatis, Autumn             River View                NT      42.21  
  4 Meek, Kassidy                River View                NT     x44.97  
  5 Doughty, Michelle            River View                NT     x57.55  
 
Event 8  Boys 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Hawkin             JR Chs-OH                    NT      29.42  
  2 Garrett, Wade                River View                NT      29.68  
  3 Clark, Evan               JR Chs-OH                    NT      33.83  
  4 Amore, John                  River View                NT      40.70  
 
Event 8J  Boys 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Logan              SR Chs-OH                    NT      36.97  
  2 Shaffer, Dominic             River View                NT      58.00  
 
Event 9  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheldon, Sarah            SR Chs-OH                    NT    1:16.73  
       34.28  1:16.73                                                      
  2 Hammond, Rachel              River View                NT    1:57.97  
       48.85  1:57.97                                                      
  3 McKay, Kathleen           JR Chs-OH                    NT    2:07.83  
       52.75  2:07.83                                                      
 -- Lupher, Courtney             River View                NT         DQ  
       46.60       DQ                                                      
 
Event 10  Boys 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schlupp, Josh                River View                NT    1:27.75  
       37.43  1:27.75                                                      
  2 Roman, Alex               SO Chs-OH                    NT    1:29.14  
       37.59  1:29.14                                                      
  3 Pope, Coleston               River View                NT    2:00.60  
       50.39  2:00.60                                                      
 -- Terrell, Ryan             SO Chs-OH                    NT         DQ  
     1:00.62       DQ                                                      
 
Event 11  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheldon, Sarah            SR Chs-OH                    NT    1:10.51  
       33.31  1:10.51                                                      
  2 McKay, Katilin            SR Chs-OH                    NT    1:14.07  
       35.18  1:14.07                                                      
  3 Ashcraft, Keirsten           River View                NT    1:25.20  
       39.37  1:25.20                                                      
  4 Meek, Kendall                River View                NT    1:26.36  
       42.15  1:26.36                                                      
 
Event 11J  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Teya                 River View                NT    1:32.09  
  2 Lumbatis, Autumn             River View                NT    1:44.59  
  3 Doughty, Michelle            River View                NT   x2:06.79  
 
Event 12  Boys 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salmans, Stephen          JR Chs-OH                    NT    1:02.96  
       29.89  1:02.96                                                      
  2 Adkins, Daniel               River View                NT    1:13.01  
       34.76  1:13.01                                                      
  3 Thornsley, Shane          SO Chs-OH                    NT    1:24.36  
       40.07  1:24.36                                                      
  4 Stewart, Brandon             River View                NT    1:26.24  
     1:26.22  1:26.24                                                      
 -- Shaffer, Dominic             River View                NT   X2:11.10  
       58.07  2:11.10                                                      
 
Event 13  Girls 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borton, Lila              SR Chs-OH                    NT    5:47.75  
       40.20  1:24.16  2:08.62  2:53.17  3:37.40  4:22.12  5:05.90  5:47.75
  2 Manns, Kenzie             SR River View                NT    5:51.01  
       39.85  1:23.79  2:08.28  2:53.22  3:38.08  4:22.74  5:07.97  5:51.01
  3 Hamilton, Sarah           SO Chs-OH                    NT    6:02.41  
       39.45  1:23.30  2:08.41  2:54.70  3:40.15  4:29.60  5:18.75  6:02.41
  4 Els, Amanda                  River View                NT    6:45.30  
       40.83  1:28.23  2:19.28  3:12.29  4:05.89  4:58.75  5:53.67  6:45.30
 -- Meek, Kassidy                River View                NT   X8:52.70  
       52.04  1:54.68  3:04.07  4:19.06  6:43.38  7:52.71  9:04.25  8:52.70
 
Event 14  Boys 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simpson, Scott            JR Chs-OH                    NT    6:21.87  
       39.75  1:25.44  2:14.33  3:03.89  3:54.30  4:44.11  5:33.80  6:21.87
  2 Conley, Kris                 River View                NT    6:42.41  
       43.19  1:32.46  2:23.15  3:16.68  4:08.99  5:02.89  5:56.46  6:42.41
  3 Clark, Evan               JR Chs-OH                    NT    6:54.02  
       45.79  1:36.83  2:30.27  3:24.34  4:19.24  5:12.94  6:06.00  6:54.02
  4 Gee, Garrett                 River View                NT    7:22.14  
       44.88  4:31.34  7:22.17  7:22.14                                    
 
Event 15  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coshocton High School-OH  'A'                          NT    2:10.86  
     1) Borton, Hannah JR               2) Baker, Emily FR                
     3) McKay, Katilin SR               4) Sheldon, Sarah SR              
       32.57  1:06.08  1:38.44  2:10.86                                    
  2 Warsaw River View  'A'                                 NT    2:16.58  
     1) Garrett, Katie                  2) Ashcraft, Keirsten             
     3) Worthington, Katie SR           4) Manns, Kenzie SR               
       33.40  1:09.42  1:44.18  2:16.58                                    
  3 Coshocton High School-OH  'B'                          NT    2:20.59  
     1) Simpson, Emily FR               2) McKay, Kathleen JR             
     3) Hamilton, Sarah SO              4) Ringenberg, Hannah FR          
       34.77  1:14.17  1:48.78  2:20.59                                    
  4 Warsaw River View  'B'                                 NT    2:33.00  
     1) Lupher, Courtney                2) Hammond, Rachel                
     3) Amigo, Florencio                4) Douglass, Sheridan             
       39.46  1:17.92  1:53.09  2:33.00                                    
 -- Warsaw River View  'C'                                 NT   X3:11.76  
     1) Gibson, Taylor                  2) Lumbatis, Autumn               
     3) Meek, Kassidy                   4) Doughty, Michelle              
       42.48  1:28.92  2:25.04  3:11.76                                    
 
Event 16  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Warsaw River View  'A'                                 NT    1:56.68  
     1) Schlupp, Josh                   2) Mills, Zach SR                 
     3) Garrett, Wade                   4) Adkins, Daniel                 
       30.56    59.89  1:29.05  1:56.68                                    
  2 Coshocton High School-OH  'A'                          NT    1:59.22  
     1) Moore, Clint JR                 2) Lewis, Hawkin JR               
     3) Simpson, Scott JR               4) Salmans, Stephen JR            
       28.97    57.81  1:31.85  1:59.22                                    
  3 Coshocton High School-OH  'B'                          NT    2:29.14  
     1) Jones, Logan SR                 2) Blust, Kyle JR                 
     3) Terrell, Ryan SO                4) Thornsley, Shane SO            
       38.15  1:12.82  1:50.73  2:29.14                                    
  4 Warsaw River View  'B'                                 NT    2:51.16  
     1) Conley, Kris                    2) Grier, Zac                     
     3) Amore, John                     4) Shaffer, Dominic               
       38.98  1:17.17  1:58.05  2:51.16                                    
 
Event 17  Girls 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Easterday, Alex           SR Chs-OH                    NT    1:26.81  
       42.14  1:26.81                                                      
  2 Garrett, Katie               River View                NT    1:28.59  
       42.18  1:28.59                                                      
  3 Boylan, Myranda           JR Chs-OH                    NT    1:31.26  
       44.46  1:31.26                                                      
  4 Els, Amanda                  River View                NT    1:58.85  
     1:58.83  1:58.85                                                      
 -- Gibson, Taylor               River View                NT        XDQ  
       57.78       DQ                                                      
 
Event 18  Boys 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Clint              JR Chs-OH                    NT    1:21.12  
       38.77  1:21.12                                                      
  2 Blust, Kyle               JR Chs-OH                    NT    1:46.97  
       51.57  1:46.97                                                      
  3 Gee, Garrett                 River View                NT    1:51.11  
       53.49  1:51.11                                                      
  4 Stewart, Brandon             River View                NT    1:58.90  
     1:59.07  1:58.90                                                      
 
Event 19  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simpson, Emily            FR Chs-OH                    NT    1:34.84  
       45.39  1:34.84                                                      
  2 Brown, Savannah           FR Chs-OH                    NT    1:37.75  
       46.98  1:37.75                                                      
  3 Worthington, Katie        SR River View                NT    1:41.37  
       47.79  1:41.37                                                      
  4 Hammond, Rachel              River View                NT    1:47.93  
       51.14  1:47.93                                                      
 
Event 20  Boys 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Sam                    River View                NT    1:28.05  
       42.23  1:28.05                                                      
  2 Lewis, Hawkin             JR Chs-OH                    NT    1:28.40  
       41.50  1:28.40                                                      
  3 Schlupp, Josh                River View                NT    1:32.23  
       43.32  1:32.23                                                      
  4 Simpson, Scott            JR Chs-OH                    NT    1:33.41  
       44.00  1:33.41                                                      
 -- Jones, Logan              SR Chs-OH                    NT        XDQ  
       48.78       DQ                                                      
 
Event 21  Girls 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coshocton High School-OH  'A'                          NT    4:56.46  
     1) Borton, Hannah JR               2) Baker, Emily FR                
     3) McKay, Katilin SR               4) Sheldon, Sarah SR              
       34.86  1:12.79  1:47.76  2:28.53  3:04.85  3:45.53  4:18.56  4:56.46
  2 Coshocton High School-OH  'B'                          NT    5:11.08  
     1) Borton, Lila SR                 2) Easterday, Alex SR             
     3) Hamilton, Sarah SO              4) Ringenberg, Hannah FR          
       38.71  1:19.31  1:56.09  2:38.05  3:15.40  3:57.19  4:33.27  5:11.08
  3 Warsaw River View  'A'                                 NT    5:22.45  
     1) Garrett, Katie                  2) Ashcraft, Keirsten             
     3) Worthington, Katie SR           4) Manns, Kenzie SR               
       37.21  1:19.92  1:59.51  2:45.68  3:25.39  4:12.55  4:43.93  5:22.45
  4 Warsaw River View  'B'                                 NT    5:44.46  
     1) Meek, Kendall                   2) Amigo, Florencio               
     3) Els, Amanda                     4) Lupher, Courtney               
       41.04  1:25.92  2:03.37  2:47.62  3:29.04  4:16.48  4:57.66  5:44.46
 
Event 22  Boys 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Warsaw River View  'A'                                 NT    4:37.65  
     1) Hall, Sam                       2) Mills, Zach SR                 
     3) Garrett, Wade                   4) Adkins, Daniel                 
       35.46  1:12.95  1:46.87  2:24.00  2:55.83  3:32.45  4:03.88  4:37.65
  2 Coshocton High School-OH  'A'                          NT    5:01.49  
     1) Roman, Alex SO                  2) Thornsley, Shane SO            
     3) Clark, Evan JR                  4) Salmans, Stephen JR            
       33.81  1:10.02  1:49.84  2:34.82  3:13.04  3:56.47  4:26.14  5:01.49
  3 Warsaw River View  'B'                                 NT    6:01.05  
     1) Conley, Kris                    2) Pope, Coleston                 
     3) Gee, Garrett                    4) Stewart, Brandon               
       45.96  1:36.04  2:16.56  3:01.04  3:42.72  4:31.49  5:12.96  6:01.05