Make your own free website on Tripod.com

Licensed to CYRT / Coshocton H.S.               HY-TEK's Meet Manager 1/31/2012
                          CHS/TriV/Grand - 1/31/2012                           
                       Individual Events Score: 4-3-1-0                        
                          Relay Events Score:6-3-1-0                           
                      Dual Meet Scores - Through Event 22                      
 
                                     Women                                     
         Granville High School   58.00     36.00 Coshocton High School         
         Coshocton High School   73.00     21.00 Tri-Valley                    
         Granville High School   72.00     22.00 Tri-Valley                    
 
                                      Men                                      
         Granville High School   55.00     39.00 Coshocton High School         
         Coshocton High School   54.00     40.00 Tri-Valley                    
         Granville High School   66.00     28.00 Tri-Valley                    

Licensed to CYRT / Coshocton H.S.      HY-TEK's Meet Manager 1/31/2012 07:52 PM
                          CHS/TriV/Grand - 1/31/2012                           
                       Individual Events Score: 4-3-1-0                        
                          Relay Events Score:6-3-1-0                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Granville High School-OH  'A'                          NT    2:21.60  
     1) Griesse, Amberly SR             2) Bradshaw, Katie JR             
     3) Griesse, Paige FR               4) Roberts, Dannie SO             
                  36.43     1:18.14 (41.71)     1:51.80 (33.66)     2:21.60 (29.80)
  2 Coshocton High School-OH  'A'                          NT    2:26.46  
     1) Brown, Savannah E JR            2) Simpson, Emily JR              
     3) Ringenberg, Hannah D JR         4) Hamilton, Sara R SR            
                  38.86     1:20.64 (41.78)     1:54.19 (33.55)     2:26.46 (32.27)
  3 Tri-Valley-OH  'A'                                1:30.66    2:32.36  
     1) O'Flaherty, Sarah JR            2) Bulzan, Katie JR               
     3) Schultheis, Jade JR             4) Spragg, Nicole JR              
                  37.60     1:20.51 (42.91)     1:59.19 (38.68)     2:32.36 (33.17)
  4 Granville High School-OH  'B'                          NT    2:37.07  
     1) Moller, Abby JR                 2) Basile, Lauren JR              
     3) Dunlap, Emilie JR               4) Taylor, Arika JR               
                  40.77     1:24.35 (43.58)     2:04.56 (40.21)     2:37.07 (32.51)
  5 Coshocton High School-OH  'B'                          NT    2:44.86  
     1) Roman, Jacqueline FR            2) Brown, Georgia L FR            
     3) Fortney, Casey SO               4) Bair, Peyton SO                
                  45.07     1:30.35 (45.28)     2:09.80 (39.45)     2:44.86 (35.06)
  6 Tri-Valley-OH  'B'                                1:47.55    2:56.35  
     1) McCurdy, Kayce SO               2) Faulhaber, Bebe SO             
     3) Harper, Ashley JR               4) Rodgers, Samantha              
                  50.37     1:36.70 (46.33)     2:19.95 (43.25)     2:56.35 (36.40)
 
Event 2  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Granville High School-OH  'B'                          NT    2:04.48  
     1) Wagner, Sam SO                  2) Barrett, Jack JR               
     3) Stahl, Grant FR                 4) Stone, Chris JR                
                  32.66     1:07.21 (34.55)     1:37.39 (30.18)     2:04.48 (27.09)
  2 Coshocton High School-OH  'A'                          NT    2:08.09  
     1) Smith, Marc E SO                2) Lewis, Hawken S SR             
     3) Wheeler, Alex J SO              4) Roman, Alex SR                 
                  32.87     1:09.76 (36.89)     1:39.62 (29.86)     2:08.09 (28.47)
  3 Granville High School-OH  'A'                          NT    2:08.16  
     1) Mincks, Brian SR                2) Barrett, Tom JR                
     3) Le, Trung SR                    4) Spichiger, Timmy FR            
                  33.87     1:09.04 (35.17)     1:38.97 (29.93)     2:08.16 (29.19)
  3 Tri-Valley-OH  'A'                                2:05.40    2:08.16  
     1) Hetrick, Ryan JR                2) Winkelmes, Nathan SR           
     3) Brown, Carter SR                4) Untied, Brad JR                
                  32.95     1:10.40 (37.45)     1:39.81 (29.41)     2:08.16 (28.35)
  5 Coshocton High School-OH  'B'                          NT    2:36.42  
     1) Smith, Drew JR                  2) Bryant, Austin SR              
     3) Blank, Jacob SO                 4) Lain, Nathan SO                
                  44.39     1:26.83 (42.44)     2:12.46 (45.63)     2:36.42 (23.96)
  6 Tri-Valley-OH  'B'                                2:15.46    2:36.96  
     1) Faulhaber, Hunter SO            2) Pisch, Tyler FR                
     3) Whyde, Evan SO                  4) Lanning, Andrew FR             
                  44.11     1:25.46 (41.35)     2:03.77 (38.31)     2:36.96 (33.19)
 
Event 3  Girls 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Emily G            JR Chs-OH               2:20.75    2:17.72  
                  31.89     1:06.60 (34.71)     1:41.76 (35.16)     2:17.72 (35.96)
  2 Griesse, Amberly          SR Granville-OH         2:22.93    2:25.36  
                  32.56     1:08.81 (36.25)     1:46.65 (37.84)     2:25.36 (38.71)
  3 Rutherford, Lauren        FR Granville-OH         2:31.88    2:29.90  
                  33.86     1:11.09 (37.23)     1:50.53 (39.44)     2:29.90 (39.37)
  4 Salmans, Kaitlyn E        SO Chs-OH               2:44.48    2:34.98  
                  35.85     1:15.76 (39.91)     1:55.99 (40.23)     2:34.98 (38.99)
  5 Spragg, Nicole            JR DTV-OH               2:35.45    2:43.95  
                  37.01     1:17.87 (40.86)     2:01.50 (43.63)     2:43.95 (42.45)
  6 Beatley, Beth             SO DTV-OH               3:20.34    3:09.91  
                  43.29     1:31.11 (47.82)     2:21.19 (50.08)     3:09.91 (48.72)
 
Event 4  Boys 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stahl, Grant              FR Granville-OH              NT    2:11.87  
                  29.58     1:02.72 (33.14)     1:37.26 (34.54)     2:11.87 (34.61)
  2 Hetrick, Ryan             JR DTV-OH               2:15.46    2:13.76  
                  30.14     1:03.36 (33.22)     1:39.02 (35.66)     2:13.76 (34.74)
  3 Smith, Marc E             SO Chs-OH               2:21.71    2:18.73  
                  32.20     1:07.71 (35.51)     1:44.13 (36.42)     2:18.73 (34.60)
  4 Wagner, Sam               SO Granville-OH         2:13.54    2:19.92  
                  30.53     1:05.34 (34.81)     1:43.23 (37.89)     2:19.92 (36.69)
  5 Terrell, Ryan             SR Chs-OH               2:25.12    2:20.92  
                  31.86     1:07.98 (36.12)     1:45.01 (37.03)     2:20.92 (35.91)
  6 Jones, Shiloh             SO DTV-OH               2:23.45    2:25.22  
                  31.53     1:08.01 (36.48)     1:46.10 (38.09)     2:25.22 (39.12)
 
Event 5  Girls 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Griesse, Paige            FR Granville-OH              NT    2:40.90  
                  33.81     1:14.26 (40.45)     2:03.57 (49.31)     2:40.90 (37.33)
  2 Brown, Savannah E         JR Chs-OH               3:01.58    2:58.27  
                  41.25     1:26.32 (45.07)     2:17.51 (51.19)     2:58.27 (40.76)
  3 O'Flaherty, Sarah         JR DTV-OH               3:00.00    3:00.62  
                  39.47     1:23.98 (44.51)     2:19.87 (55.89)     3:00.62 (40.75)
  4 Shai, Helene              SR Granville-OH         3:05.54    3:05.36  
                  36.93     1:24.64 (47.71)     2:23.41 (58.77)     3:05.36 (41.95)
  5 Brown, Georgia L          FR Chs-OH               3:29.52    3:20.34  
                  47.33     1:39.97 (52.64)     2:33.71 (53.74)     3:20.34 (46.63)
 
Event 6  Boys 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wheeler, Alex J           SO Chs-OH               2:38.37    2:31.89  
                  31.14     1:10.48 (39.34)     1:57.98 (47.50)     2:31.89 (33.91)
  2 Spichiger, Timmy          FR Granville-OH              NT    2:37.52  
                  36.47     1:16.63 (40.16)     2:03.46 (46.83)     2:37.52 (34.06)
  3 Mincks, Brian             SR Granville-OH              NT    2:37.92  
                  33.52     1:13.93 (40.41)     2:01.60 (47.67)     2:37.92 (36.32)
  4 Brown, Carter             SR DTV-OH               2:37.56    2:41.72  
                  33.31     1:16.22 (42.91)     2:05.72 (49.50)     2:41.72 (36.00)
  5 Roman, Alex               SR Chs-OH               2:50.66    2:45.85  
                  34.42     1:19.17 (44.75)     2:07.74 (48.57)     2:45.85 (38.11)
  6 Pisch, Marcus             SR DTV-OH               2:45.68    2:46.98  
                  35.00     1:20.27 (45.27)     2:09.44 (49.17)     2:46.98 (37.54)
 
Event 7  Girls 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone, Abby               FR Granville-OH           26.87      28.19  
  2 Lovern, Keely             SO Granville-OH           31.46      30.60  
  3 Hamilton, Sara R          SR Chs-OH                    NT      32.64  
  4 Bair, Peyton              SO Chs-OH                 37.66      34.96  
  5 Bulzan, Katie             JR DTV-OH                 32.45      35.97  
  6 Lee, Marissa              JR DTV-OH                 33.56      37.01  
 
Event 7J  Girls 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Whyde, Bryce              FR DTV-OH                    NT     X40.37  
 -- Phillips, Tara            JR DTV-OH                    NT     X44.17  
 -- Bullock, Sequoyah         SO Chs-OH                 47.57     X46.90  
 
Event 8  Boys 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone, Chris              JR Granville-OH           27.00      27.02  
  2 Untied, Brad              JR DTV-OH                 28.50      29.53  
  3 Bullock, Tyler            SR Chs-OH                    NT      30.69  
  4 Blank, Jacob              SO Chs-OH                 35.30      31.72  
  5 Burnham, Tim              JR Granville-OH           34.70      32.20  
 
Event 8J  Boys 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Walker, Brandon           SR Chs-OH                 34.64     X31.63  
 -- Pisch, Tyler              FR DTV-OH                    NT     X35.30  
 -- Lanning, Andrew           FR DTV-OH                    NT     X37.11  
 -- Fuerstenberg, Duke        SR Chs-OH                 40.86     X40.77  
 
Event 9  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Sydney              SO Granville-OH              NT    1:10.97  
                  33.40     1:10.97 (37.57)                                        
  2 Ringenberg, Hannah D      JR Chs-OH               1:17.41    1:17.97  
                  36.24     1:17.97 (41.73)                                        
  3 Fortney, Casey            SO Chs-OH               1:51.29    1:30.24  
                  40.54     1:30.24 (49.70)                                        
  4 Dunlap, Emilie            JR Granville-OH         1:32.05    1:32.04  
                  42.19     1:32.04 (49.85)                                        
  5 Faulhaber, Bebe           SO DTV-OH               1:45.00    1:38.56  
                  43.48     1:38.56 (55.08)                                        
  6 Harper, Ashley            JR DTV-OH               1:40.00    1:59.55  
                  51.79   1:59.55 (1:07.76)                                        
 
Event 10  Boys 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wheeler, Alex J           SO Chs-OH               1:07.40    1:06.61  
                  32.01     1:06.61 (34.60)                                        
  2 Hetrick, Ryan             JR DTV-OH               1:06.84    1:08.59  
                  33.23     1:08.59 (35.36)                                        
  3 Le, Trung                 SR Granville-OH              NT    1:09.57  
                  31.88     1:09.57 (37.69)                                        
  4 Roman, Alex               SR Chs-OH               1:15.92    1:16.12  
                  34.69     1:16.12 (41.43)                                        
  5 Brubaker, Clint           SO Granville-OH              NT    1:31.09  
                  40.40     1:31.09 (50.69)                                        
 
Event 11  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schroeder, Allison        JR Granville-OH         1:02.26    1:03.58  
                  30.11     1:03.58 (33.47)                                        
  2 Baker, Emily G            JR Chs-OH               1:04.79    1:03.64  
                  31.11     1:03.64 (32.53)                                        
  3 Mestemaker, Kassandra     SO Granville-OH              NT    1:06.10  
                  31.73     1:06.10 (34.37)                                        
  4 Hamilton, Sara R          SR Chs-OH                    NT    1:13.82  
                  34.85     1:13.82 (38.97)                                        
  5 Schultheis, Jade          JR DTV-OH               1:13.40    1:20.25  
                  37.49     1:20.25 (42.76)                                        
  6 Lee, Marissa              JR DTV-OH                    NT    1:22.33  
                  39.81     1:22.33 (42.52)                                        
 
Event 11J  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Taylor, Arika             JR Granville-OH              NT   X1:10.77  
 -- Polk, Lydia               JR DTV-OH                    NT   X1:33.86  
 -- Bullock, Sequoyah         SO Chs-OH               2:05.65   X1:50.53  
 -- McCurdy, Kayce            SO DTV-OH                    NT   X1:52.44  
 
Event 12  Boys 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stahl, Grant              FR Granville-OH           59.60      59.92  
                  28.66       59.92 (31.26)                                        
  2 Lewis, Hawken S           SR Chs-OH               1:01.02    1:02.80  
                  29.64     1:02.80 (33.16)                                        
  3 Brown, Carter             SR DTV-OH               1:06.56    1:03.01  
                  30.49     1:03.01 (32.52)                                        
  4 Untied, Brad              JR DTV-OH               1:10.78    1:09.78  
                  32.07     1:09.78 (37.71)                                        
  5 Huff, Zed                 SO Granville-OH         1:00.00    1:11.42  
                  34.37     1:11.42 (37.05)                                        
  6 Blank, Jacob              SO Chs-OH               1:24.97    1:13.83  
                  34.11     1:13.83 (39.72)                                        
 
Event 12J  Boys 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lanning, Andrew           FR DTV-OH                    NT   X1:17.85  
 -- Lillibridge, Brice        FR Chs-OH                    NT   X1:31.70  
 -- Fuerstenberg, Duke        SR Chs-OH                    NT   X1:32.47  
 
Event 13  Girls 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunlap, Makenna           SO Granville-OH              NT    5:05.65  
                  33.93     1:11.94 (38.01)     1:50.30 (38.36)     2:29.23 (38.93)
        3:08.60 (39.37)     3:48.01 (39.41)     4:27.60 (39.59)     5:05.65 (38.05)
  2 Simpson, Emily            JR Chs-OH               5:42.45    5:19.56  
                  37.14     1:16.52 (39.38)     1:56.38 (39.86)     2:37.20 (40.82)
        3:18.07 (40.87)     3:59.02 (40.95)     4:39.73 (40.71)     5:19.56 (39.83)
  3 Salmans, Kaitlyn E        SO Chs-OH               5:41.38    5:23.67  
                  37.09     1:17.74 (40.65)     1:59.02 (41.28)     2:41.13 (42.11)
        3:22.77 (41.64)     4:04.24 (41.47)     4:45.20 (40.96)     5:23.67 (38.47)
  4 Shai, Helene              SR Granville-OH              NT    5:37.29  
                  37.55     1:18.30 (40.75)     2:01.12 (42.82)     2:45.06 (43.94)
        3:28.73 (43.67)     4:12.85 (44.12)     4:56.41 (43.56)     5:37.29 (40.88)
  5 Spragg, Nicole            JR DTV-OH                    NT    5:56.09  
                  40.20     1:25.10 (44.90)     2:10.79 (45.69)     2:58.19 (47.40)
        3:43.02 (44.83)     4:27.98 (44.96)     5:14.28 (46.30)     5:56.09 (41.81)
  6 Beatley, Beth             SO DTV-OH                    NT    6:37.46  
                  43.65     1:31.52 (47.87)     2:21.44 (49.92)     3:12.39 (50.95)
        4:04.57 (52.18)     4:56.85 (52.28)     5:48.62 (51.77)     6:37.46 (48.84)
 
Event 14  Boys 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrett, Jack             JR Granville-OH              NT    4:52.04  
                  31.46     1:06.56 (35.10)     1:43.60 (37.04)     2:21.33 (37.73)
        2:58.28 (36.95)     3:36.36 (38.08)     4:15.02 (38.66)     4:52.04 (37.02)
  2 Terrell, Ryan             SR Chs-OH               5:12.43    5:01.33  
                  32.59     1:09.49 (36.90)     1:47.21 (37.72)     2:26.06 (38.85)
        3:05.10 (39.04)     3:44.42 (39.32)     4:23.48 (39.06)     5:01.33 (37.85)
  3 Bullock, Tyler            SR Chs-OH               5:32.30    5:04.59  
                  33.51     1:11.57 (38.06)     1:50.58 (39.01)     2:29.64 (39.06)
        3:08.41 (38.77)     3:47.56 (39.15)     4:26.53 (38.97)     5:04.59 (38.06)
  4 Jones, Shiloh             SO DTV-OH                    NT    5:14.74  
                  32.22     1:09.65 (37.43)     1:48.68 (39.03)     2:28.92 (40.24)
        3:09.89 (40.97)     3:51.79 (41.90)     4:33.96 (42.17)     5:14.74 (40.78)
  5 Zies, Ryland              SO Granville-OH              NT    5:19.45  
                  35.48     1:14.32 (38.84)     1:56.64 (42.32)     2:37.63 (40.99)
        3:19.20 (41.57)     3:59.24 (40.04)     4:40.54 (41.30)     5:19.45 (38.91)
  6 Faulhaber, Hunter         SO DTV-OH                    NT    6:36.52  
                  40.35     1:26.15 (45.80)     2:16.75 (50.60)     3:07.72 (50.97)
        4:00.33 (52.61)     4:54.09 (53.76)     5:47.01 (52.92)     6:36.52 (49.51)
 
Event 15  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Granville High School-OH  'A'                          NT    2:06.27  
     1) Shai, Helene SR                 2) Datz, Hannah JR                
     3) Taylor, Arika JR                4) Roberts, Dannie SO             
                  32.68     1:04.50 (31.82)     1:36.18 (31.68)     2:06.27 (30.09)
  2 Coshocton High School-OH  'A'                          NT    2:10.61  
     1) Brown, Savannah E JR            2) Fortney, Casey SO              
     3) Salmans, Kaitlyn E SO           4) Baker, Emily G JR              
                  33.89     1:09.50 (35.61)     1:41.41 (31.91)     2:10.61 (29.20)
  3 Tri-Valley-OH  'A'                                2:07.67    2:12.83  
     1) Bulzan, Katie JR                2) O'Flaherty, Sarah JR           
     3) Spragg, Nicole JR               4)                                
                  32.09     1:07.11 (35.02)     1:41.27 (34.16)     2:12.83 (31.56)
  4 Granville High School-OH  'B'                          NT    2:14.75  
     1) Moller, Abby JR                 2) Bradshaw, Katie JR             
     3) Basile, Lauren JR               4) McGonagle, Maggie FR           
                  36.37     1:08.87 (32.50)   2:14.75 (1:05.88)                    
  5 Coshocton High School-OH  'B'                          NT    2:23.94  
     1) Roman, Jacqueline FR            2) Brown, Georgia L FR            
     3) Bair, Peyton SO                 4) Simpson, Emily JR              
                  35.81     1:13.81 (38.00)     1:48.99 (35.18)     2:23.94 (34.95)
  6 Tri-Valley-OH  'B'                                     NT    2:40.02  
     1) Lee, Marissa JR                 2) McCurdy, Kayce SO              
     3) Rodgers, Samantha               4) Whyde, Bryce FR                
                  38.82     1:19.84 (41.02)     2:01.00 (41.16)     2:40.02 (39.02)
 
Event 16  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Granville High School-OH  'A'                          NT    1:53.99  
     1) Le, Trung SR                    2) Huff, Zed SO                   
     3) Stone, Chris JR                 4) Mincks, Brian SR               
                  26.96       59.95 (32.99)     1:26.14 (26.19)     1:53.99 (27.85)
  2 Tri-Valley-OH  'A'                                1:55.45    1:55.00  
     1) Brown, Carter SR                2) Hetrick, Ryan JR               
     3) Jones, Shiloh SO                4) Whyde, Evan SO                 
                  29.78     1:00.14 (30.36)     1:27.11 (26.97)     1:55.00 (27.89)
  3 Coshocton High School-OH  'A'                          NT    1:59.00  
     1) Roman, Alex SR                  2) Blank, Jacob SO                
     3) Bullock, Tyler SR               4) Terrell, Ryan SR               
                  29.40     1:00.29 (30.89)     1:30.86 (30.57)     1:59.00 (28.14)
  4 Granville High School-OH  'B'                          NT    2:04.56  
     1) Burnham, Tim JR                 2) Brubaker, Clint SO             
     3) Spichiger, Timmy FR             4) Zies, Ryland SO                
                  31.53     1:02.85 (31.32)     1:32.79 (29.94)     2:04.56 (31.77)
  5 Tri-Valley-OH  'B'                                     NT    2:12.52  
     1) Faulhaber, Hunter SO            2) Pisch, Marcus SR               
     3) Pisch, Tyler FR                 4) Untied, Brad JR                
                  31.40     1:07.61 (36.21)     1:43.06 (35.45)     2:12.52 (29.46)
  6 Coshocton High School-OH  'B'                          NT    2:12.60  
     1) Smith, Drew JR                  2) Lain, Nathan SO                
     3) Walker, Brandon SR              4) Bryant, Austin SR              
                  35.34     1:07.50 (32.16)     1:41.73 (34.23)     2:12.60 (30.87)
 
Event 17  Girls 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schroeder, Allison        JR Granville-OH              NT    1:15.38  
                  36.44     1:15.38 (38.94)                                        
  2 O'Flaherty, Sarah         JR DTV-OH               1:22.34    1:24.04  
                  41.04     1:24.04 (43.00)                                        
  3 Brown, Savannah E         JR Chs-OH               1:25.13    1:25.39  
                  42.52     1:25.39 (42.87)                                        
  4 Moller, Abby              JR Granville-OH         1:21.45    1:26.94  
                  41.84     1:26.94 (45.10)                                        
  5 Harper, Ashley            JR DTV-OH               1:29.80    1:34.95  
                  47.86     1:34.95 (47.09)                                        
  6 Roman, Jacqueline         FR Chs-OH               1:37.60    1:37.24  
 
Event 18  Boys 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wagner, Sam               SO Granville-OH         1:17.24    1:11.46  
                  34.83     1:11.46 (36.63)                                        
  2 Smith, Marc E             SO Chs-OH               1:14.00    1:11.78  
                  34.16     1:11.78 (37.62)                                        
  3 Barrett, Tom              JR Granville-OH              NT    1:16.62  
                  37.48     1:16.62 (39.14)                                        
  4 Pisch, Marcus             SR DTV-OH               1:16.78    1:26.32  
                  42.20     1:26.32 (44.12)                                        
  5 Whyde, Evan               SO DTV-OH               1:18.90    1:27.93  
  6 Smith, Drew               JR Chs-OH               1:40.77    1:31.11  
 
Event 19  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ringenberg, Hannah D      JR Chs-OH               1:24.92    1:27.57  
                  42.06     1:27.57 (45.51)                                        
  2 Davis, Lori               SR Granville-OH              NT    1:27.69  
                  41.36     1:27.69 (46.33)                                        
  3 Simpson, Emily            JR Chs-OH               1:33.58    1:30.02  
                  43.30     1:30.02 (46.72)                                        
  4 Bulzan, Katie             JR DTV-OH               1:32.53    1:36.56  
                  46.08     1:36.56 (50.48)                                        
  5 Faulhaber, Bebe           SO DTV-OH               1:40.45    1:40.06  
                  47.19     1:40.06 (52.87)                                        
  6 Dunlap, Emilie            JR Granville-OH         1:40.68    1:43.18  
                  47.73     1:43.18 (55.45)                                        
 
Event 20  Boys 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Hawken S           SR Chs-OH               1:20.79    1:21.44  
                  38.61     1:21.44 (42.83)                                        
  2 Mincks, Brian             SR Granville-OH              NT    1:21.86  
                  38.51     1:21.86 (43.35)                                        
  3 Winkelmes, Nathan         SR DTV-OH               1:21.30    1:23.02  
                  38.20     1:23.02 (44.82)                                        
  4 Spichiger, Timmy          FR Granville-OH              NT    1:25.32  
                  39.44     1:25.32 (45.88)                                        
  5 Pisch, Tyler              FR DTV-OH               1:29.67    1:31.08  
                  43.32     1:31.08 (47.76)                                        
  6 Bryant, Austin            SR Chs-OH                    NT    1:37.21  
                  45.95     1:37.21 (51.26)                                        
 
Event 21  Girls 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Granville High School-OH  'A'                          NT    4:30.38  
     1) Griesse, Amberly SR             2) Datz, Hannah JR                
     3) Mestemaker, Kassandra SO        4) Griesse, Paige FR              
                  32.15   1:07.19 (1:07.19)     1:40.98 (33.79)   2:18.60 (1:11.41)
        2:49.36 (30.76)   3:24.70 (1:06.10)     3:55.53 (30.83)   4:30.38 (1:05.68)
  2 Coshocton High School-OH  'A'                          NT    4:45.85  
     1) Baker, Emily G JR               2) Simpson, Emily JR              
     3) Hamilton, Sara R SR             4) Ringenberg, Hannah D JR        
                  32.08   1:05.43 (1:05.43)     1:41.06 (35.63)   2:18.77 (1:13.34)
        2:52.71 (33.94)   3:30.24 (1:11.47)     4:05.30 (35.06)   4:45.85 (1:15.61)
  3 Granville High School-OH  'B'                          NT    4:56.60  
     1) Taylor, Arika JR                2) McGonagle, Maggie FR           
     3) Basile, Lauren JR               4) Rutherford, Lauren FR          
                  34.31   1:12.40 (1:12.40)     1:49.86 (37.46)   2:34.40 (1:22.00)
        3:08.12 (33.72)   3:46.33 (1:11.93)     4:19.47 (33.14)   4:56.60 (1:10.27)
  4 Coshocton High School-OH  'B'                          NT    5:35.08  
     1) Bair, Peyton SO                 2) Roman, Jacqueline FR           
     3) Brown, Georgia L FR             4) Fortney, Casey SO              
                  39.31   1:20.75 (1:20.75)     2:00.50 (39.75)   2:45.23 (1:24.48)
        3:26.31 (41.08)   4:12.55 (1:27.32)     4:51.39 (38.84)   5:35.08 (1:22.53)
  5 Tri-Valley-OH  'A'                                5:40.34    5:53.77  
     1) O'Flaherty, Sarah JR            2) Harper, Ashley JR              
     3) Lee, Marissa JR                 4) Rodgers, Samantha              
                                                                        2:55.35 ( )
        3:39.16 (43.81)   4:32.73 (1:37.38)     5:09.90 (37.17)   5:53.77 (1:21.04)
  6 Tri-Valley-OH  'B'                                     NT    6:18.95  
     1) Beatley, Beth SO                2) McCurdy, Kayce SO              
     3) Phillips, Tara JR               4) Whyde, Bryce FR                
                  44.63   1:36.28 (1:36.28)     2:21.17 (44.89)   3:14.74 (1:38.46)
        3:58.04 (43.30)   4:47.18 (1:32.44)     5:29.97 (42.79)   6:18.95 (1:31.77)
 
Event 22  Boys 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Granville High School-OH  'A'                          NT    4:13.85  
     1) Barrett, Tom JR                 2) Barrett, Jack JR               
     3) Stone, Chris JR                 4) Zies, Ryland SO                
                  29.57   1:01.70 (1:01.70)     1:31.25 (29.55)   2:05.61 (1:03.91)
        2:34.72 (29.11)   3:07.64 (1:02.03)     3:39.47 (31.83)   4:13.85 (1:06.21)
  2 Coshocton High School-OH  'A'                          NT    4:16.26  
     1) Wheeler, Alex J SO              2) Terrell, Ryan SR               
     3) Smith, Marc E SO                4) Lewis, Hawken S SR             
                  30.21   1:02.37 (1:02.37)     1:33.47 (31.10)   2:08.06 (1:05.69)
        2:39.46 (31.40)   3:13.21 (1:05.15)     3:42.90 (29.69)   4:16.26 (1:03.05)
  3 Granville High School-OH  'B'                          NT    4:39.16  
     1) Huff, Zed SO                    2) Stahl, Grant FR                
     3) Brubaker, Clint SO              4) Burnham, Tim JR                
                  34.34   1:11.39 (1:11.39)     1:40.52 (29.13)   2:14.07 (1:02.68)
        2:48.84 (34.77)   3:25.43 (1:11.36)     4:01.26 (35.83)   4:39.16 (1:13.73)
  4 Tri-Valley-OH  'A'                                4:30.00    4:52.87  
     1) Jones, Shiloh SO                2) Pisch, Marcus SR               
     3) Whyde, Evan SO                  4) Winkelmes, Nathan SR           
                  36.33   1:21.02 (1:21.02)     1:56.59 (35.57)   2:34.36 (1:13.34)
        3:06.34 (31.98)   3:42.60 (1:08.24)     4:16.07 (33.47)   4:52.87 (1:10.27)
  5 Coshocton High School-OH  'B'                          NT    4:58.33  
     1) Lain, Nathan SO                 2) Smith, Drew JR                 
     3) Bullock, Tyler SR               4) Bryant, Austin SR              
                  35.41   1:17.38 (1:17.38)     1:56.13 (38.75)   2:37.49 (1:20.11)
        3:09.26 (31.77)   3:43.81 (1:06.32)     4:20.57 (36.76)   4:58.33 (1:14.52)