Make your own free website on Tripod.com


Licensed to CYRT / Coshocton H.S.               HY-TEK's Meet Manager 1/27/2010
                    ECOL Swimming Championships - 1/27/2010                    
                    Full Meet Results Will Be Available At:                    
                        http://coshoctonswim.tripod.com                        
                       Team Rankings - Through Event 22                        
 
                              Girls - Team Scores                              
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Dover High School                  DOV              99  
                2 Coshocton High School              COSH-OH          83  
                3 New Philadelphia                   NPH              55  
                4 Cambridge High School              CAM-OH           36  
                5 Riverview High School              WRV-OH           25  
 
                              Boys - Team Scores                               
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Dover High School                  DOV             104  
                2 New Philadelphia                   NPH              78  
                3 Coshocton High School              COSH-OH          67  
                4 Riverview High School              WRV-OH           34  
                5 Cambridge High School              CAM-OH           15  

                     
 
Event 1  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dover High School  'A'                            2:23.13    2:16.41   14  
     1) Reichman, Sarah SR              2) Toney, Cassandra FR            
     3) Telle, Megan SO                 4) Reichman, Jenna SR             
                  32.94     1:11.05 (38.11)     1:47.08 (36.03)     2:16.41 (29.33)
  2 New Philadelphia  'A'                             2:23.84    2:22.04   10  
     1) Frank, Paige SO                 2) Herman, Elizabeth SO           
     3) Levengood, Wilma JR             4) Dixon, Callie SR               
                  38.29     1:17.46 (39.17)     1:49.46 (32.00)     2:22.04 (32.58)
  3 Coshocton High School-OH  'A'                     2:29.84    2:26.63    8  
     1) Boylan, Myranda JR              2) Ringenberg, Hannah FR          
     3) Borton, Hannah JR               4) McKay, Katilin SR              
                  39.04     1:20.67 (41.63)     1:55.36 (34.69)     2:26.63 (31.27)
  4 Cambridge High School-OH  'A'                     2:26.21    2:29.85    6  
     1) Carpenetti, Paige SR            2) Waddell, Emilee FR             
     3) Waddell, Beth JR                4) Cline, Rebecca SR              
                  34.16     1:18.99 (44.83)     1:55.38 (36.39)     2:29.85 (34.47)
 -- Riverview High School-OH  'A'                     2:43.50         DQ  
     1) Ashcraft, Keirsten SO           2) Hammond, Rachel SO             
     3) Lupher, Courtney JR             4) Meek, Kendall SO               
                  42.17     1:25.96 (43.79)     2:06.82 (40.86)          DQ (33.33)
 
Event 2  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dover High School  'A'                            2:09.29    2:02.18   14  
     1) Rafter, Zach JR                 2) Maurer, David SR               
     3) Smith, Casey SO                 4) Stahl, JB B SR                 
                  30.77     1:06.22 (35.45)     1:37.46 (31.24)     2:02.18 (24.72)
  2 New Philadelphia  'A'                             2:08.30    2:05.03   10  
     1) Levengood, Nathan SO            2) Harrison, Seth W SO            
     3) Huth, Collin M JR               4) Stokey, Tanner SO              
                  33.97     1:09.04 (35.07)     1:38.91 (29.87)     2:05.03 (26.12)
  3 Coshocton High School-OH  'A'                     2:18.71    2:13.94    8  
     1) Moore, Clint JR                 2) Simpson, Scott JR              
     3) Roman, Alex SO                  4) Clark, Evan JR                 
                  33.31     1:12.88 (39.57)     1:44.19 (31.31)     2:13.94 (29.75)
  4 Cambridge High School-OH  'A'                     2:29.27    2:36.76    6  
     1) Douglas, Austin FR              2) Lewis, John SO                 
     3) Carpenetti, Tony FR             4) Kasinecz, Logan SR             
                  39.78     1:25.41 (45.63)     2:02.33 (36.92)     2:36.76 (34.43)
 -- Riverview High School-OH  'A'                          NT         DQ  
     1) Garrett, Wade SO                2) Hall, Sam SO                   
     3) Mills, Zack SR                  4) Elgart, Marcus JR              
                  37.97     1:16.32 (38.35)     1:47.18 (30.86)          DQ (26.42)
 
Event 3  Girls 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Emily              FR Chs-OH               2:28.41    2:26.73    7  
                  33.21     1:10.37 (37.16)     1:49.25 (38.88)     2:26.73 (37.48)
  2 Waddell, Beth             JR Bobcats-OH           2:32.16    2:31.02    5  
                  33.83     1:12.06 (38.23)     1:51.52 (39.46)     2:31.02 (39.50)
  3 Hamilton, Sarah           SO Chs-OH               2:40.90    2:37.34    4  
                  36.91     1:17.42 (40.51)     1:58.16 (40.74)     2:37.34 (39.18)
  4 Bernard, Erica            SR New Phila            2:36.63    2:38.86    3  
                  35.69     1:15.16 (39.47)     1:56.51 (41.35)     2:38.86 (42.35)
  5 Borton, Lila              SR Chs-OH               2:43.51    2:38.96    2  
                  36.41     1:16.57 (40.16)     1:57.94 (41.37)     2:38.96 (41.02)
  6 Petricola, Nikki          SR Dover                2:38.86    2:39.04    1  
                  36.02     1:16.21 (40.19)     1:58.33 (42.12)     2:39.04 (40.71)
  7 Toney, Cassandra          FR Dover                2:38.55    2:41.25  
                  35.94     1:16.24 (40.30)     1:58.77 (42.53)     2:41.25 (42.48)
  8 Dixon, Callie             SR New Phila            2:46.68    2:41.93  
                  37.84     1:19.82 (41.98)     2:02.33 (42.51)     2:41.93 (39.60)
  9 Meek, Kendall             SO Riverview-OH         2:48.50    2:50.57  
                  39.16     1:22.78 (43.62)     2:07.44 (44.66)     2:50.57 (43.13)
 10 Stein, Lexi M             JR New Phila            2:52.30    2:52.09  
                  39.93     1:24.17 (44.24)     2:10.11 (45.94)     2:52.09 (41.98)
 11 Worthington, Katie        SR Riverview-OH         2:43.26    2:52.71  
                  37.78     1:20.04 (42.26)     2:03.59 (43.55)     2:52.71 (49.12)
 12 Norman, Alyssa            JR New Phila            3:02.15    2:56.01  
 13 Cronebach, Bryn           SO Dover                3:03.06    2:57.36  
                  39.03     1:22.56 (43.53)     2:09.72 (47.16)     2:57.36 (47.64)
 14 Worsham, Ashley           JR Dover                3:08.36    3:03.77  
                  39.90     1:27.26 (47.36)     2:17.77 (50.51)     3:03.77 (46.00)
 15 Els, Amanda               JR Riverview-OH         3:12.00    3:14.38  
                  42.01     1:31.28 (49.27)     2:23.89 (52.61)     3:14.38 (50.49)
 16 Douglass, Sheridan        FR Riverview-OH         3:11.50    3:19.39  
                  42.33   3:19.39 (2:37.06)                                        
 17 Rossiter, Kaci            JR Bobcats-OH           3:46.16    3:57.29  
                  52.68   1:55.14 (1:02.46)   2:57.00 (1:01.86)   3:57.29 (1:00.29)
 
Event 4  Boys 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rafter, Zach              JR Dover                2:15.38    2:12.79    7  
                  29.46     1:02.70 (33.24)     1:37.79 (35.09)     2:12.79 (35.00)
  2 Mills, Zack               SR Riverview-OH         2:16.50    2:14.36    5  
                  29.84     1:03.02 (33.18)     1:38.15 (35.13)     2:14.36 (36.21)
  3 Huth, Collin M            JR New Phila            2:20.43    2:21.96    4  
                  30.17     1:05.13 (34.96)     1:43.88 (38.75)     2:21.96 (38.08)
  4 Stanke, Mark              SO Dover                2:23.59    2:27.29    3  
                  31.61     1:09.21 (37.60)     1:49.50 (40.29)     2:27.29 (37.79)
  5 Rimer, Brady              JR New Phila            2:27.66    2:28.11    2  
                  33.71     1:11.31 (37.60)     1:50.80 (39.49)     2:28.11 (37.31)
  6 Stutz, Nathanael          SR Dover                2:38.55    2:34.11    1  
                  34.40     1:13.11 (38.71)     1:53.14 (40.03)     2:34.11 (40.97)
  7 Hall, Sam                 SO Riverview-OH         2:32.65    2:34.26  
                  34.21     1:13.98 (39.77)     1:55.02 (41.04)     2:34.26 (39.24)
  8 Blust, Kyle               JR Chs-OH               2:46.29    2:39.87  
                  35.60     1:15.83 (40.23)     1:59.02 (43.19)     2:39.87 (40.85)
  9 Ballentine, Logan         FR New Phila            2:48.58    2:41.30  
                  33.54     1:12.74 (39.20)     1:54.63 (41.89)     2:41.30 (46.67)
 10 Mariea, Brandon           JR Dover                2:55.19    2:46.74  
                  37.33     1:20.93 (43.60)     2:06.49 (45.56)     2:46.74 (40.25)
 11 Thornsley, Shane          SO Chs-OH               3:05.41    2:47.00  
                  37.45     1:21.25 (43.80)     2:06.73 (45.48)     2:47.00 (40.27)
 12 Gee, Garrett              FR Riverview-OH         2:57.50    2:50.92  
                  37.76     1:20.95 (43.19)     2:07.26 (46.31)     2:50.92 (43.66)
 13 Kasinecz, Logan           SR Bobcats-OH           2:51.21    2:52.70  
                  37.83     1:21.50 (43.67)     2:07.74 (46.24)     2:52.70 (44.96)
 14 Terrell, Ryan             SO Chs-OH               3:02.12    2:53.14  
                  39.09     1:24.01 (44.92)     2:10.87 (46.86)     2:53.14 (42.27)
 15 Conley, Kris              SO Riverview-OH         2:43.75    2:54.64  
                  37.95     1:24.30 (46.35)     2:11.25 (46.95)     2:54.64 (43.39)
 16 Dummermuth, Simon         FR New Phila            2:50.45    2:55.85  
                  36.12     1:19.74 (43.62)     2:09.43 (49.69)     2:55.85 (46.42)
 17 Mathers, Nathan           FR Bobcats-OH           3:06.55    3:03.48  
                  38.64     1:25.63 (46.99)     2:14.64 (49.01)     3:03.48 (48.84)
 18 Buco, Perry               SR Bobcats-OH           3:09.00    3:06.12  
                  39.41     1:25.77 (46.36)     2:16.81 (51.04)     3:06.12 (49.31)
 19 Jones, Logan              SR Chs-OH               3:08.14    3:21.08  
                  41.27     1:31.05 (49.78)     2:26.48 (55.43)     3:21.08 (54.60)
 20 Chesler, Chris            JR Bobcats-OH           4:59.81    4:53.50  
                1:01.41   2:17.20 (1:15.79)   3:37.03 (1:19.83)   4:53.50 (1:16.47)
 
Event 5  Girls 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ibarra, Frieda            JR Dover                2:44.88    2:40.64    7  
                  35.90     1:15.60 (39.70)     2:03.20 (47.60)     2:40.64 (37.44)
  2 Levengood, Wilma          JR New Phila            2:46.89    2:48.55    5  
                  34.02     1:16.81 (42.79)     2:10.19 (53.38)     2:48.55 (38.36)
  3 Borton, Hannah            JR Chs-OH               2:56.94    2:53.73    4  
                  35.78     1:21.14 (45.36)     2:14.94 (53.80)     2:53.73 (38.79)
  4 Frank, Paige              SO New Phila            2:55.31    2:54.36    3  
                  38.38     1:23.31 (44.93)     2:15.03 (51.72)     2:54.36 (39.33)
  5 Manns, Kenzie             SR Riverview-OH         2:57.56    2:57.56    2  
                  36.08     1:23.34 (47.26)     2:16.91 (53.57)     2:57.56 (40.65)
  6 Miller, Katie             SO Dover                3:06.15    2:59.16    1  
                  39.47     1:25.97 (46.50)     2:19.39 (53.42)     2:59.16 (39.77)
  7 Brown, Savannah           FR Chs-OH               3:03.49    3:01.24  
                  40.01     1:26.64 (46.63)     2:18.47 (51.83)     3:01.24 (42.77)
  8 Telle, Megan              SO Dover                2:58.50    3:02.38  
                  37.56     1:24.98 (47.42)     2:20.97 (55.99)     3:02.38 (41.41)
  9 Waddell, Emilee           FR Bobcats-OH           3:09.87    3:17.65  
                  46.47     1:40.01 (53.54)     2:34.59 (54.58)     3:17.65 (43.06)
 10 Marsh, Taylor             JR Dover                3:20.93    3:20.46  
                  41.74     1:35.03 (53.29)     2:32.26 (57.23)     3:20.46 (48.20)
 
Event 6  Boys 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mizer, Pete               SR Chs-OH               2:33.98    2:29.52    7  
                  32.08     1:11.21 (39.13)     1:55.71 (44.50)     2:29.52 (33.81)
  2 Levengood, Nathan         SO New Phila            2:35.59    2:36.86    5  
                  32.46     1:12.92 (40.46)     2:00.97 (48.05)     2:36.86 (35.89)
  3 Smith, Casey              SO Dover                2:39.43    2:38.18    4  
                  32.85     1:14.50 (41.65)     2:02.65 (48.15)     2:38.18 (35.53)
  4 Roman, Alex               SO Chs-OH               2:46.20    2:44.57    3  
                  33.64     1:16.79 (43.15)     2:06.97 (50.18)     2:44.57 (37.60)
  5 Pope, Coleston            FR Riverview-OH         3:02.75    3:00.72    2  
                  36.51     1:26.25 (49.74)     2:20.49 (54.24)     3:00.72 (40.23)
  6 Nay, Kolton               JR Dover                2:59.66    3:06.50    1  
                  38.08     1:29.49 (51.41)     2:23.60 (54.11)     3:06.50 (42.90)
  7 Martin, Alex              SO Dover                3:27.87    3:20.55  
                  44.21     1:36.70 (52.49)     2:33.40 (56.70)     3:20.55 (47.15)
 -- Telle, Eric               SO Dover                     NT         DQ  
                  46.90     1:37.72 (50.82)   2:39.96 (1:02.24)          DQ (49.75)
 
Event 7  Girls 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reichman, Jenna           SR Dover                  28.94      29.19    7  
  2 Sheldon, Sarah            SR Chs-OH                 29.66      29.87    5  
  3 McKay, Katilin            SR Chs-OH                 31.64      31.78    4  
  4 Garrett, Katie            SR Riverview-OH           32.25      32.19    3  
  5 Feller, McKenzie          JR Dover                  32.52      32.41    2  
  6 Boylan, Myranda           JR Chs-OH                 33.70      32.72    1  
  7 Gerber, Hannah            JR New Phila              33.71      33.94  
  8 Murray, Teya              SO Riverview-OH           34.45      34.01  
  9 Dummermuth, Abbi          FR Dover                  34.43      34.15  
 10 Charrette, Mariah         FR New Phila              37.33      34.88  
 11 Cline, Rebecca            SR Bobcats-OH             33.66      34.95  
 12 Leach, Carrie             SR Dover                  36.50      35.04  
 13 Vance, Mackenzie          SO New Phila              35.23      36.10  
 14 Weisgarber, Alexis        FR New Phila              35.88      36.40  
 15 Gibson, Taylor            SR Riverview-OH           38.50      37.93  
 16 Bennett, Alex             SO Bobcats-OH             35.81      39.00  
 17 Lumbatis, Autumn          FR Riverview-OH           38.50      42.51  
 18 Doughty, Michelle         SO Riverview-OH           53.55     x45.45  
 19 Black, Kristin            SR Bobcats-OH             48.84      47.26  
 
Event 8  Boys 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stahl, JB B               SR Dover                  25.06      24.73    7  
  2 Stokey, Tanner            SO New Phila              26.72      26.19    5  
  3 Wood, Austin              SR New Phila              27.15      27.04    4  
  4 Elgart, Marcus            JR Riverview-OH           27.45      27.55    3  
  5 Salmans, Stephen          JR Chs-OH                 28.00      27.68    2  
  6 Bell, Conor               FR Dover                  28.54      28.14    1  
  7 Maize, Seth               SO Dover                  29.29      28.22  
  8 Garrett, Wade             SO Riverview-OH           28.58      28.27  
  9 Harrison, Seth W          SO New Phila              28.07      28.36  
 10 Lewis, Hawken             SO Chs-OH                 28.93      28.58  
 11 Adkins, Daniel            JR Riverview-OH           29.55      29.21  
 12 Maize, Shane              SO Dover                  30.10      29.55  
 13 Douglas, Austin           FR Bobcats-OH             32.01      31.23  
 14 Lewis, John               SO Bobcats-OH             31.46      33.04  
 15 Dummermuth, Simon         FR New Phila              32.86      33.23  
 16 Amore, John               SO Riverview-OH           40.50      37.29  
 17 Chesler, Chris            JR Bobcats-OH           1:00.31    1:02.65  
 
Event 9  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Levengood, Wilma          JR New Phila            1:12.23    1:13.22    7  
                  34.87     1:13.22 (38.35)                                        
  2 Ibarra, Frieda            JR Dover                1:17.16    1:19.11    5  
                  35.66     1:19.11 (43.45)                                        
  3 Manns, Kenzie             SR Riverview-OH         1:18.50    1:20.90    4  
                  36.50     1:20.90 (44.40)                                        
  4 Ringenberg, Hannah        FR Chs-OH               1:25.48    1:24.90    3  
                  39.21     1:24.90 (45.69)                                        
  5 Telle, Megan              SO Dover                1:24.30    1:25.16    2  
                  38.57     1:25.16 (46.59)                                        
  6 Lupher, Courtney          JR Riverview-OH         1:34.75    1:36.95    1  
                  44.96     1:36.95 (51.99)                                        
  7 Maurer, Kodie             SR Dover                1:39.51    1:38.54  
                  42.87     1:38.54 (55.67)                                        
  8 Hammond, Rachel           SO Riverview-OH         1:52.55    1:43.20  
                  46.99     1:43.20 (56.21)                                        
 
Event 10  Boys 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Levengood, Nathan         SO New Phila            1:10.00    1:11.61    7  
                  33.03     1:11.61 (38.58)                                        
  2 Mizer, Pete               SR Chs-OH               1:13.54    1:11.75    5  
                  33.23     1:11.75 (38.52)                                        
  3 Thomas, Nathan            JR Dover                1:12.89    1:13.53    4  
                  33.09     1:13.53 (40.44)                                        
  4 Roman, Alex               SO Chs-OH               1:16.54    1:15.95    3  
                  34.91     1:15.95 (41.04)                                        
  5 Maurer, David             SR Dover                1:17.21    1:19.16    2  
                  33.78     1:19.16 (45.38)                                        
  6 Pope, Coleston            FR Riverview-OH         1:22.50    1:21.40    1  
                  36.60     1:21.40 (44.80)                                        
  7 Dietrick, Alex            JR New Phila            1:23.82    1:22.66  
                  34.81     1:22.66 (47.85)                                        
  8 Limbaugh, Dillon          JR Dover                1:43.32    1:40.67  
                  41.33     1:40.67 (59.34)                                        
 -- Casto, Mason              FR Dover                     NT         DQ  
                  42.61        DQ (1:02.36)                                        
 
Event 11  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reichman, Jenna           SR Dover                1:03.95    1:04.00    7  
                  30.37     1:04.00 (33.63)                                        
  2 Carpenetti, Paige         SR Bobcats-OH           1:06.37    1:06.25    5  
                  32.11     1:06.25 (34.14)                                        
  3 Sheldon, Sarah            SR Chs-OH               1:06.97    1:07.01    4  
                  30.64     1:07.01 (36.37)                                        
  4 Baker, Emily              FR Chs-OH               1:08.95    1:09.38    3  
                  33.05     1:09.38 (36.33)                                        
  5 Feller, McKenzie          JR Dover                1:12.74    1:10.86    2  
                  33.41     1:10.86 (37.45)                                        
  6 Garrett, Katie            SR Riverview-OH         1:12.75    1:11.04    1  
                  33.92     1:11.04 (37.12)                                        
  7 McKay, Katilin            SR Chs-OH               1:12.31    1:12.31  
                  35.00     1:12.31 (37.31)                                        
  8 Herman, Elizabeth         SO New Phila            1:11.54    1:13.94  
                  33.76     1:13.94 (40.18)                                        
  9 Easterday, Alex           SR Chs-OH               1:18.34    1:15.40  
                  35.77     1:15.40 (39.63)                                        
 10 Gerber, Hannah            JR New Phila            1:16.00    1:15.96  
                  37.05     1:15.96 (38.91)                                        
 11 Stein, Lexi M             JR New Phila            1:18.95    1:16.90  
                  36.74     1:16.90 (40.16)                                        
 12 Ashcraft, Keirsten        SO Riverview-OH         1:15.65    1:18.73  
                  36.61     1:18.73 (42.12)                                        
 13 Cline, Rebecca            SR Bobcats-OH           1:17.57    1:19.63  
                  36.65     1:19.63 (42.98)                                        
 14 Bennett, Alex             SO Bobcats-OH           1:22.50    1:20.65  
                  37.18     1:20.65 (43.47)                                        
 15 Vance, Mackenzie          SO New Phila            1:20.67    1:21.46  
                  38.69     1:21.46 (42.77)                                        
 16 Hershberger, Samantha     SR Dover                1:25.49    1:24.11  
                  39.58     1:24.11 (44.53)                                        
 17 Corpman, Torree           SO Dover                1:25.39    1:24.45  
                  37.25     1:24.45 (47.20)                                        
 18 Lupher, Courtney          JR Riverview-OH         1:22.55    1:28.07  
                  42.20     1:28.07 (45.87)                                        
 19 Douglass, Sheridan        FR Riverview-OH         1:27.50    1:29.00  
 20 Black, Kristin            SR Bobcats-OH           1:55.53    1:54.73  
                  50.68   1:54.73 (1:04.05)                                        
 
Event 12  Boys 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stahl, JB B               SR Dover                  55.23      55.57    7  
                  26.82       55.57 (28.75)                                        
  2 Elgart, Marcus            JR Riverview-OH         1:00.65    1:01.27    5  
                  29.16     1:01.27 (32.11)                                        
  3 Salmans, Stephen          JR Chs-OH               1:01.34    1:01.37    4  
                  29.86     1:01.37 (31.51)                                        
  4 Wood, Austin              SR New Phila            1:01.50    1:01.96    3  
                  30.10     1:01.96 (31.86)                                        
  5 Stanke, Mark              SO Dover                1:04.92    1:03.14    2  
                  30.23     1:03.14 (32.91)                                        
  6 Moore, Clint              JR Chs-OH               1:06.35    1:03.45    1  
  7 Pipes, Chris S            JR New Phila            1:03.50    1:03.73  
                  29.69     1:03.73 (34.04)                                        
  8 Bell, Conor               FR Dover                1:08.25    1:03.94  
                  29.95     1:03.94 (33.99)                                        
  9 Garrett, Wade             SO Riverview-OH         1:05.55    1:05.28  
                  31.65     1:05.28 (33.63)                                        
 10 Clay, Nick                JR New Phila            1:05.29    1:05.34  
                  31.70     1:05.34 (33.64)                                        
 11 Maize, Shane              SO Dover                1:06.57    1:05.49  
                  31.63     1:05.49 (33.86)                                        
 12 Adkins, Daniel            JR Riverview-OH         1:07.98    1:06.49  
                  31.89     1:06.49 (34.60)                                        
 13 Carpenetti, Tony          FR Bobcats-OH           1:17.19    1:12.93  
                  34.06     1:12.93 (38.87)                                        
 14 Thornsley, Shane          SO Chs-OH               1:24.10    1:15.87  
                  35.49     1:15.87 (40.38)                                        
 15 Kasinecz, Logan           SR Bobcats-OH           1:21.81    1:18.37  
                  36.61     1:18.37 (41.76)                                        
 16 Stewart, Brandon          JR Riverview-OH         1:30.50    1:20.82  
                  38.10     1:20.82 (42.72)                                        
 17 Poloschan, Brazun         FR New Phila            1:34.01    1:21.76  
 18 Price, Steven             JR Bobcats-OH           1:26.99    1:28.19  
                  39.22     1:28.19 (48.97)                                        
 
Event 13  Girls 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reichman, Sarah           SR Dover                5:10.44    5:04.15    7  
                  31.65     1:08.46 (36.81)     1:47.23 (38.77)     2:26.79 (39.56)
        3:06.66 (39.87)     3:46.82 (40.16)     4:26.54 (39.72)     5:04.15 (37.61)
  2 Waddell, Beth             JR Bobcats-OH           5:19.21    5:13.88    5  
                  33.53     1:12.84 (39.31)     1:53.38 (40.54)     2:33.81 (40.43)
        3:14.53 (40.72)     3:54.64 (40.11)     4:34.72 (40.08)     5:13.88 (39.16)
  3 Hamilton, Sarah           SO Chs-OH               5:40.14    5:32.82    4  
                  37.96     1:20.08 (42.12)     2:02.62 (42.54)     2:45.22 (42.60)
        3:27.48 (42.26)     4:09.46 (41.98)     4:52.14 (42.68)     5:32.82 (40.68)
  4 Borton, Lila              SR Chs-OH               5:43.15    5:37.18    3  
                  38.53     1:20.42 (41.89)     2:03.22 (42.80)     2:46.39 (43.17)
        3:29.38 (42.99)     4:12.51 (43.13)     4:55.44 (42.93)     5:37.18 (41.74)
  5 Dixon, Callie             SR New Phila            5:46.47    5:43.51    2  
                  39.05     1:23.22 (44.17)     2:07.26 (44.04)     2:52.10 (44.84)
        3:37.12 (45.02)     4:21.56 (44.44)     5:04.74 (43.18)     5:43.51 (38.77)
  6 Simpson, Emily            FR Chs-OH               6:04.12    5:43.85    1  
                  39.39     1:22.12 (42.73)     2:05.44 (43.32)     2:49.26 (43.82)
        3:33.49 (44.23)     4:17.82 (44.33)     5:01.83 (44.01)     5:43.85 (42.02)
  7 Petricola, Nikki          SR Dover                5:40.64    5:44.57  
                  36.84     1:17.59 (40.75)     2:01.61 (44.02)     2:46.35 (44.74)
        3:31.61 (45.26)     4:16.21 (44.60)     5:01.84 (45.63)     5:44.57 (42.73)
  8 Worthington, Katie        SR Riverview-OH         5:39.00    5:50.39  
                  38.16     1:21.43 (43.27)     2:07.10 (45.67)     2:52.65 (45.55)
        3:37.81 (45.16)     4:23.10 (45.29)     5:08.08 (44.98)     5:50.39 (42.31)
  9 Meek, Kendall             SO Riverview-OH         5:52.00    5:51.66  
                  39.13     1:22.86 (43.73)     2:07.39 (44.53)     2:52.33 (44.94)
        3:37.72 (45.39)     4:23.65 (45.93)     5:08.85 (45.20)     5:51.66 (42.81)
 10 Norman, Alyssa            JR New Phila            6:12.92    6:05.97  
                                1:28.11 ( )     2:14.78 (46.67)     3:02.30 (47.52)
                                4:36.87 ( )   6:05.97 (1:29.10)                    
 11 Cronebach, Bryn           SO Dover                7:23.51    6:08.82  
                  42.97     1:28.74 (45.77)     2:15.55 (46.81)     3:03.09 (47.54)
        3:50.14 (47.05)     4:37.74 (47.60)     5:25.18 (47.44)     6:08.82 (43.64)
 12 Gasser, Morgan            SO New Phila            6:17.74    6:14.70  
                  40.12     1:25.81 (45.69)     2:13.83 (48.02)     3:02.32 (48.49)
        3:51.74 (49.42)     4:40.79 (49.05)     5:29.50 (48.71)     6:14.70 (45.20)
 13 Charrette, Mariah         FR New Phila            6:18.20    6:29.62  
                  43.78     1:32.19 (48.41)     2:22.54 (50.35)     3:13.22 (50.68)
        4:03.92 (50.70)     4:55.21 (51.29)     5:44.95 (49.74)     6:29.62 (44.67)
 14 Worsham, Ashley           JR Dover                6:44.97    6:38.63  
                  43.45     1:33.67 (50.22)     2:25.71 (52.04)     3:19.44 (53.73)
        4:11.90 (52.46)     5:03.72 (51.82)     5:54.31 (50.59)     6:38.63 (44.32)
 15 Els, Amanda               JR Riverview-OH         6:00.00    7:09.64  
                  43.02     1:34.73 (51.71)     2:29.53 (54.80)     3:26.27 (56.74)
        4:22.66 (56.39)     5:20.70 (58.04)     6:17.04 (56.34)     7:09.64 (52.60)
 16 Meek, Kassidy             FR Riverview-OH         7:45.00    7:14.70  
                  44.60     1:37.45 (52.85)     2:32.86 (55.41)     3:31.41 (58.55)
        4:29.76 (58.35)     5:27.79 (58.03)     6:23.20 (55.41)     7:14.70 (51.50)
 17 St.Clair, Chrissy         SR Bobcats-OH           7:55.78    7:51.23  
                  46.65     1:42.78 (56.13)   2:44.03 (1:01.25)   3:46.10 (1:02.07)
      4:48.92 (1:02.82)   5:51.80 (1:02.88)   6:52.81 (1:01.01)     7:51.23 (58.42)
 18 Rossiter, Kaci            JR Bobcats-OH           7:32.70    8:01.10  
                  50.85   1:53.03 (1:02.18)   2:55.16 (1:02.13)   3:56.82 (1:01.66)
      4:58.76 (1:01.94)   6:00.77 (1:02.01)   7:04.69 (1:03.92)     8:01.10 (56.41)
 
Event 14  Boys 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stokey, Tanner            SO New Phila            4:57.68    4:48.71    7  
                  29.81     1:04.26 (34.45)     1:40.23 (35.97)     2:17.32 (37.09)
        2:56.12 (38.80)     3:34.44 (38.32)     4:13.10 (38.66)     4:48.71 (35.61)
  2 Thomas, Nathan            JR Dover                5:00.94    4:49.77    5  
                  31.29     1:05.64 (34.35)     1:41.95 (36.31)     2:19.32 (37.37)
        2:57.47 (38.15)     3:35.74 (38.27)     4:14.17 (38.43)     4:49.77 (35.60)
  3 Smith, Casey              SO Dover                5:21.48    5:05.06    4  
                  31.06     1:07.11 (36.05)     1:44.99 (37.88)     2:24.38 (39.39)
        3:04.51 (40.13)     3:45.45 (40.94)     4:27.02 (41.57)     5:05.06 (38.04)
  4 Mills, Zack               SR Riverview-OH         5:18.00    5:08.87    3  
                  33.10     1:10.17 (37.07)     1:48.64 (38.47)     2:27.93 (39.29)
        3:07.62 (39.69)     3:48.41 (40.79)     4:28.83 (40.42)     5:08.87 (40.04)
  5 Rimer, Brady              JR New Phila            5:28.83    5:33.35    2  
                  35.72     1:16.20 (40.48)     1:58.61 (42.41)     2:43.00 (44.39)
        3:26.65 (43.65)     4:09.96 (43.31)     4:53.15 (43.19)     5:33.35 (40.20)
  6 Clark, Evan               JR Chs-OH               6:04.15    5:53.21    1  
                  39.40     1:23.79 (44.39)     2:08.79 (45.00)     2:54.07 (45.28)
        3:39.65 (45.58)     4:24.96 (45.31)     5:10.08 (45.12)     5:53.21 (43.13)
  7 Conley, Kris              SO Riverview-OH         6:02.00    6:01.59  
                  38.22     1:24.57 (46.35)     2:11.43 (46.86)     2:58.46 (47.03)
        3:45.12 (46.66)     4:30.97 (45.85)     5:17.87 (46.90)     6:01.59 (43.72)
  8 Mariea, Brandon           JR Dover                6:15.20    6:03.56  
                  37.64     1:22.23 (44.59)     2:08.54 (46.31)     2:57.01 (48.47)
        3:44.52 (47.51)     4:33.43 (48.91)     5:20.91 (47.48)     6:03.56 (42.65)
  9 Telle, Eric               SO Dover                     NT    6:12.23  
                  36.97     1:21.31 (44.34)     2:09.78 (48.47)     2:58.14 (48.36)
        3:47.10 (48.96)     4:36.53 (49.43)     5:25.23 (48.70)     6:12.23 (47.00)
 10 Gee, Garrett              FR Riverview-OH         6:23.00    6:18.44  
                  39.56     1:26.03 (46.47)     2:12.82 (46.79)     3:03.09 (50.27)
        3:53.52 (50.43)     4:45.45 (51.93)     5:35.05 (49.60)     6:18.44 (43.39)
 11 Mathers, Nathan           FR Bobcats-OH           6:46.79    6:35.63  
                  39.96     1:29.01 (49.05)     2:19.94 (50.93)     3:11.29 (51.35)
        4:03.69 (52.40)     4:55.31 (51.62)     5:46.81 (51.50)     6:35.63 (48.82)
 12 Buco, Perry               SR Bobcats-OH           7:02.17    7:06.82  
                  40.72     1:28.77 (48.05)     2:21.82 (53.05)     3:18.09 (56.27)
        4:15.26 (57.17)     5:13.93 (58.67)     6:12.94 (59.01)     7:06.82 (53.88)
 
Event 15  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dover High School  'A'                            2:07.78    1:59.81   14  
     1) Ibarra, Frieda JR               2) Miller, Katie SO               
     3) Telle, Megan SO                 4) Reichman, Jenna SR             
                  29.76     1:00.57 (30.81)     1:30.79 (30.22)     1:59.81 (29.02)
  2 Coshocton High School-OH  'A'                     2:02.34    2:04.02   10  
     1) Sheldon, Sarah SR               2) Borton, Hannah JR              
     3) McKay, Katilin SR               4) Baker, Emily FR                
                  30.29     1:01.65 (31.36)     1:33.25 (31.60)     2:04.02 (30.77)
  3 New Philadelphia  'A'                             2:09.97    2:08.53    8  
     1) Frank, Paige SO                 2) Dixon, Callie SR               
     3) Herman, Elizabeth SO            4) Levengood, Wilma JR            
                  32.95     1:06.27 (33.32)     1:38.82 (32.55)     2:08.53 (29.71)
  4 Riverview High School-OH  'A'                     2:12.55    2:10.35    6  
     1) Garrett, Katie SR               2) Meek, Kendall SO               
     3) Worthington, Katie SR           4) Manns, Kenzie SR               
                  31.56     1:05.54 (33.98)     1:39.16 (33.62)     2:10.35 (31.19)
  5 Cambridge High School-OH  'A'                     2:39.23    2:54.44    4  
     1) Bennett, Alex SO                2) St.Clair, Chrissy SR           
     3) Rossiter, Kaci JR               4) Black, Kristin SR              
                  36.63     1:19.06 (42.43)   2:58.53 (1:39.47)         2:54.44 ( )
 
Event 16  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dover High School  'A'                            1:51.13    1:47.97   14  
     1) Rafter, Zach JR                 2) Maurer, David SR               
     3) Thomas, Nathan JR               4) Stahl, JB B SR                 
                  27.46       54.71 (27.25)     1:23.62 (28.91)     1:47.97 (24.35)
  2 Coshocton High School-OH  'A'                     1:50.14    1:49.62   10  
     1) Moore, Clint JR                 2) Lewis, Hawken SO               
     3) Salmans, Stephen JR             4) Mizer, Pete SR                 
                  27.95       55.91 (27.96)     1:22.84 (26.93)     1:49.62 (26.78)
  3 New Philadelphia  'A'                             1:48.39    1:50.03    8  
     1) Wood, Austin SR                 2) Pipes, Chris S JR              
     3) Huth, Collin M JR               4) Stokey, Tanner SO              
                  27.67       55.41 (27.74)     1:22.64 (27.23)     1:50.03 (27.39)
  4 Riverview High School-OH  'A'                          NT    2:08.84    6  
     1) Lamp, Levi SR                   2) Pope, Coleston FR              
     3) Hall, Sam SO                    4) Adkins, Daniel JR              
                  33.43     1:07.29 (33.86)     1:38.38 (31.09)     2:08.84 (30.46)
  5 Cambridge High School-OH  'A'                     2:03.44    2:14.32    4  
     1) Carpenetti, Tony FR             2) Douglas, Austin FR             
     3) Lewis, John SO                  4) Buco, Perry SR                 
                  31.96     1:04.28 (32.32)     1:41.04 (36.76)     2:14.32 (33.28)
 
Event 17  Girls 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reichman, Sarah           SR Dover                1:10.53    1:10.39    7  
                  34.59     1:10.39 (35.80)                                        
  2 Carpenetti, Paige         SR Bobcats-OH           1:10.63    1:11.24    5  
                  34.70     1:11.24 (36.54)                                        
  3 Frank, Paige              SO New Phila            1:21.36    1:22.20    4  
                  40.30     1:22.20 (41.90)                                        
  4 Boylan, Myranda           JR Chs-OH               1:23.68    1:24.59    3  
                  40.62     1:24.59 (43.97)                                        
  5 Miller, Katie             SO Dover                1:24.03    1:24.82    2  
                  40.54     1:24.82 (44.28)                                        
  6 Easterday, Alex           SR Chs-OH               1:26.93    1:25.81    1  
                  41.79     1:25.81 (44.02)                                        
  7 Gasser, Morgan            SO New Phila            1:31.25    1:29.34  
                  43.18     1:29.34 (46.16)                                        
  8 Murray, Teya              SO Riverview-OH         1:32.50    1:31.35  
                  45.14     1:31.35 (46.21)                                        
  9 Ashcraft, Keirsten        SO Riverview-OH         1:31.65    1:31.40  
                  43.36     1:31.40 (48.04)                                        
 10 Maurer, Kodie             SR Dover                1:37.97    1:35.46  
                  45.77     1:35.46 (49.69)                                        
 11 Hershberger, Samantha     SR Dover                1:39.26    1:38.00  
 12 Gibson, Taylor            SR Riverview-OH         1:39.50    1:40.06  
                  48.47     1:40.06 (51.59)                                        
 13 Maley, Donja              SR New Phila            1:36.03    1:41.36  
                  48.93     1:41.36 (52.43)                                        
 14 St.Clair, Chrissy         SR Bobcats-OH           1:57.37    2:01.72  
                  59.81   2:01.72 (1:01.91)                                        
 
Event 18  Boys 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rafter, Zach              JR Dover                1:07.32    1:06.68    7  
                  32.34     1:06.68 (34.34)                                        
  2 Moore, Clint              JR Chs-OH               1:15.47    1:13.51    5  
                  35.72     1:13.51 (37.79)                                        
  3 Huth, Collin M            JR New Phila            1:15.04    1:15.56    4  
                  37.09     1:15.56 (38.47)                                        
  4 Stutz, Nathanael          SR Dover                1:19.01    1:18.86    3  
                  39.41     1:18.86 (39.45)                                        
  5 Clay, Nick                JR New Phila            1:19.14    1:21.69    2  
                  38.99     1:21.69 (42.70)                                        
  6 Douglas, Austin           FR Bobcats-OH           1:29.18    1:21.95    1  
                  40.01     1:21.95 (41.94)                                        
  7 Maize, Seth               SO Dover                1:27.87    1:22.29  
                  38.94     1:22.29 (43.35)                                        
  8 Simpson, Scott            JR Chs-OH               1:25.29    1:23.88  
                  40.58     1:23.88 (43.30)                                        
  9 Dietrick, Alex            JR New Phila            1:24.91    1:25.35  
                  41.12     1:25.35 (44.23)                                        
 10 Blust, Kyle               JR Chs-OH               1:26.79    1:26.23  
                  42.52     1:26.23 (43.71)                                        
 11 Casto, Mason              FR Dover                1:35.50    1:30.80  
                  44.29     1:30.80 (46.51)                                        
 12 Clark, Evan               JR Chs-OH               1:31.45    1:34.06  
                  46.47     1:34.06 (47.59)                                        
 13 Price, Steven             JR Bobcats-OH           1:50.88    1:47.28  
                  50.23     1:47.28 (57.05)                                        
 14 Amore, John               SO Riverview-OH         1:50.00    1:47.92  
 15 Lamp, Levi                SR Riverview-OH         1:55.50    1:52.51  
                  53.80     1:52.51 (58.71)                                        
 
Event 19  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toney, Cassandra          FR Dover                1:22.87    1:23.19    7  
                  39.25     1:23.19 (43.94)                                        
  2 Herman, Elizabeth         SO New Phila            1:27.86    1:27.97    5  
                  40.60     1:27.97 (47.37)                                        
  3 Bernard, Erica            SR New Phila            1:29.48    1:30.19    4  
                  42.60     1:30.19 (47.59)                                        
  4 Simpson, Emily            FR Chs-OH               1:32.84    1:32.50    3  
                  44.15     1:32.50 (48.35)                                        
  5 Ringenberg, Hannah        FR Chs-OH               1:31.23    1:32.80    2  
                  44.41     1:32.80 (48.39)                                        
  6 Brown, Savannah           FR Chs-OH               1:33.38    1:34.75    1  
                  45.45     1:34.75 (49.30)                                        
  7 Waddell, Emilee           FR Bobcats-OH           1:32.60    1:35.36  
                  44.96     1:35.36 (50.40)                                        
  8 Hammond, Rachel           SO Riverview-OH         1:42.75    1:36.57  
                  46.71     1:36.57 (49.86)                                        
  9 Marsh, Taylor             JR Dover                1:39.02    1:39.84  
                  45.82     1:39.84 (54.02)                                        
 10 LaRocca, Taylor           SR Dover                1:44.34    1:40.09  
                  45.51     1:40.09 (54.58)                                        
 11 Dummermuth, Abbi          FR Dover                1:43.75    1:42.67  
                  47.07     1:42.67 (55.60)                                        
 12 Weisgarber, Alexis        FR New Phila            2:04.46    1:48.17  
                  49.86     1:48.17 (58.31)                                        
 13 Burner, Elaina            JR New Phila                 NT    1:48.33  
                  50.24     1:48.33 (58.09)                                        
 14 Lumbatis, Autumn          FR Riverview-OH              NT    2:05.29  
                  58.95   2:05.29 (1:06.34)                                        
 15 Meek, Kassidy             FR Riverview-OH              NT    2:16.48  
                1:04.86   2:16.48 (1:11.62)                                        
 16 Doughty, Michelle         SO Riverview-OH              NT    2:26.33  
                1:08.12   2:26.33 (1:18.21)                                        
 
Event 20  Boys 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Seth W          SO New Phila            1:22.59    1:19.70    7  
                  36.70     1:19.70 (43.00)                                        
  2 Maurer, David             SR Dover                1:22.67    1:19.78    5  
                  37.54     1:19.78 (42.24)                                        
  3 Lewis, Hawken             SO Chs-OH               1:24.18    1:23.56    4  
                  39.17     1:23.56 (44.39)                                        
  4 Nay, Kolton               JR Dover                1:24.06    1:25.10    3  
                  39.30     1:25.10 (45.80)                                        
  5 Pipes, Chris S            JR New Phila            1:23.05    1:25.14    2  
                  39.49     1:25.14 (45.65)                                        
  6 Hall, Sam                 SO Riverview-OH         1:24.08    1:25.71    1  
                  41.26     1:25.71 (44.45)                                        
  7 Ballentine, Logan         FR New Phila            1:30.40    1:27.58  
                  40.22     1:27.58 (47.36)                                        
  8 Simpson, Scott            JR Chs-OH               1:29.81    1:29.45  
                  42.05     1:29.45 (47.40)                                        
  9 Lewis, John               SO Bobcats-OH           1:31.32    1:30.66  
                  42.27     1:30.66 (48.39)                                        
 10 Martin, Alex              SO Dover                1:34.81    1:34.06  
                  44.23     1:34.06 (49.83)                                        
 11 Carpenetti, Tony          FR Bobcats-OH           1:35.64    1:35.32  
                  43.27     1:35.32 (52.05)                                        
 12 Limbaugh, Dillon          JR Dover                1:34.06    1:35.39  
                  44.55     1:35.39 (50.84)                                        
 13 Jones, Logan              SR Chs-OH               1:39.16    1:38.89  
                  46.04     1:38.89 (52.85)                                        
 14 Terrell, Ryan             SO Chs-OH               1:43.19    1:45.65  
                  50.07     1:45.65 (55.58)                                        
 15 Stewart, Brandon          JR Riverview-OH         1:48.65    1:58.55  
                  53.12   1:58.55 (1:05.43)                                        
 
Event 21  Girls 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dover High School  'A'                            4:35.45    4:33.22   14  
     1) Ibarra, Frieda JR               2) Miller, Katie SO               
     3) Petricola, Nikki SR             4) Reichman, Sarah SR             
                  31.03   1:04.98 (1:04.98)     1:38.48 (33.50)   2:15.08 (1:10.10)
        2:49.03 (33.95)   3:27.44 (1:12.36)     3:58.22 (30.78)   4:33.22 (1:05.78)
  2 Coshocton High School-OH  'A'                     4:38.55    4:41.16   10  
     1) Sheldon, Sarah SR               2) Borton, Hannah JR              
     3) Ringenberg, Hannah FR           4) Baker, Emily FR                
                  31.59   1:08.64 (1:08.64)     1:41.81 (33.17)   2:19.95 (1:11.31)
        2:54.47 (34.52)   3:31.81 (1:11.86)     4:04.19 (32.38)   4:41.16 (1:09.35)
  3 Riverview High School-OH  'A'                     4:55.55    4:58.85    8  
     1) Garrett, Katie SR               2) Ashcraft, Keirsten SO          
     3) Worthington, Katie SR           4) Manns, Kenzie SR               
                  34.70   1:12.60 (1:12.60)     1:49.84 (37.24)   2:32.26 (1:19.66)
        3:01.04 (28.78)   3:50.09 (1:17.83)     4:21.05 (30.96)   4:58.85 (1:08.76)
  4 Cambridge High School-OH  'A'                     4:57.02    5:01.39    6  
     1) Waddell, Beth JR                2) Cline, Rebecca SR              
     3) Waddell, Emilee FR              4) Carpenetti, Paige SR           
                  33.96   1:12.51 (1:12.51)     1:50.56 (38.05)   2:34.38 (1:21.87)
        3:11.00 (36.62)   3:54.30 (1:19.92)     4:26.80 (32.50)   5:01.39 (1:07.09)
  5 New Philadelphia  'A'                             5:11.34    5:12.20    4  
     1) Vance, Mackenzie SO             2) Stein, Lexi M JR               
     3) Gerber, Hannah JR               4) Bernard, Erica SR              
                  39.19   1:21.64 (1:21.64)     1:59.22 (37.58)   2:42.53 (1:20.89)
        3:18.43 (35.90)   3:57.36 (1:14.83)     4:32.64 (35.28)   5:12.20 (1:14.84)
 
Event 22  Boys 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coshocton High School-OH  'A'                     4:11.52    4:09.33   14  
     1) Salmans, Stephen JR             2) Roman, Alex SO                 
     3) Lewis, Hawken SO                4) Mizer, Pete SR                 
                  29.41   1:01.21 (1:01.21)     1:31.71 (30.50)   2:06.02 (1:04.81)
        2:35.99 (29.97)   3:10.59 (1:04.57)     3:38.51 (27.92)     4:09.33 (58.74)
  2 Dover High School  'A'                            4:09.01    4:12.12   10  
     1) Smith, Casey SO                 2) Bell, Conor FR                 
     3) Stanke, Mark SO                 4) Thomas, Nathan JR              
                  29.40   1:03.76 (1:03.76)     1:33.17 (29.41)   2:07.47 (1:03.71)
        2:37.70 (30.23)   3:10.81 (1:03.34)     3:39.40 (28.59)   4:12.12 (1:01.31)
  3 Riverview High School-OH  'A'                          NT    4:13.74    8  
     1) Elgart, Marcus JR               2) Adkins, Daniel JR              
     3) Garrett, Wade SO                4) Mills, Zack SR                 
                  29.31   1:02.03 (1:02.03)     1:32.94 (30.91)   2:07.92 (1:05.89)
        2:37.93 (30.01)   3:12.46 (1:04.54)     3:41.46 (29.00)   4:13.74 (1:01.28)
  4 New Philadelphia  'A'                             4:11.55    4:21.71    6  
     1) Wood, Austin SR                 2) Clay, Nick JR                  
     3) Levengood, Nathan SO            4) Pipes, Chris S JR              
                  30.15   1:02.58 (1:02.58)     1:34.61 (32.03)   2:10.10 (1:07.52)
        2:38.77 (28.67)   3:13.17 (1:03.07)     3:43.61 (30.44)   4:21.71 (1:08.54)
  5 Cambridge High School-OH  'A'                     5:46.42    5:42.25    4  
     1) Kasinecz, Logan SR              2) Buco, Perry SR                 
     3) Mathers, Nathan FR              4) Price, Steven JR               
                  37.96   1:20.39 (1:20.39)     1:59.43 (39.04)   2:44.65 (1:24.26)
        3:24.01 (39.36)   4:12.08 (1:27.43)     4:52.13 (40.05)   5:42.25 (1:30.17)