Make your own free website on Tripod.com
                           
                      Dual Meet Scores - Through Event 22                      
 
                                     Women                                     
         Coshocton High School   98.00     59.00 Newark Catholic               
         Coshocton High School  109.00     38.00 Newark High School            
         Coshocton High School   99.00     61.00 Riverview                     
               Newark Catholic   86.00     50.00 Newark High School            
                     Riverview   79.00     73.00 Newark Catholic               
                     Riverview   93.00     50.00 Newark High School            
 
                                      Men                                      
         Coshocton High School  104.00     52.00 Newark Catholic               
         Coshocton High School  105.00     31.00 Newark High School            
         Coshocton High School  106.00     55.00 Riverview                     
               Newark Catholic   75.00     48.00 Newark High School            
                     Riverview   88.00     61.00 Newark Catholic               
                     Riverview   93.00     39.00 Newark High School            
                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coshocton High School  'A'                        2:24.56    2:33.12  
     1) Easterday, Alex 17              2) Borton, Hanna                  
     3) Pyle, Jennifer                  4) Crown, Courtney 15             
       41.20    44.78    33.59    33.55                                    
  2 Newark Catholic-OH  'A'                           2:33.50    2:38.99  
     1) Van Horn, Pinky                 2) Ehret, Cathleen                
     3) Parker, Alexa                   4) Jurden, Abby                   
       42.29    43.50    41.08    32.12                                    
  3 Coshocton High School  'B'                        2:54.45    2:44.00  
     1) Borton, Lila                    2) Stillion, Lindsey              
     3) Lillibridge, Amber              4) Jennings, Kristen              
       42.63    45.62    42.51    33.24                                    
  4 Newark High School-OH  'A'                        3:03.25    2:45.00  
     1) Wolfe, Michelle 15              2) Shipley, Jillian 15            
     3) Brooks, Bonnie 16               4) Cartnal, Casey 16              
       21.93  2:23.07                                                      
  5 Newark Catholic-OH  'B'                           2:40.00    2:53.25  
     1) Williams, Anna                  2) Griley, Kristen                
     3) Deal, Addi                      4) Campolo, Maria                 
       42.17    49.83    46.35    34.90                                    
  6 Newark High School-OH  'B'                        3:54.09    3:05.59  
     1) Sassen, Maddie 16               2) Sassen, Julia 14               
     3) Gaulke, Alivia 16               4) Mattern, Abi 16                
       17.35  2:48.24                                                      
 -- Riverview-OH  'A'                                      NT         DQ  
     1) Ashcraft, Keirston              2) Meek, Kendall                  
     3) Hammond, Racheal                4) Norris, Alexa                  
       26.26                                                               
 
Event 2  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coshocton High School  'A'                        2:02.55    2:01.86  
     1) Tubbs, Brian 15                 2) Madsen, Matthew 15             
     3) Haines, Josh 15                 4) Turner, Adam 15                
       32.47    34.67    28.77    25.95                                    
  2 Newark High School-OH  'A'                        2:26.62    2:14.80  
     1) Peppers, Charlie 15             2) Kirkpatrick, Lee 19            
     3) Stickradt, Jon 18               4) Johnson, Jamaal 16             
       32.79    41.22    30.86    29.93                                    
  3 Coshocton High School  'B'                        2:20.17    2:15.22  
     1) Bairas, Joeseph 15              2) Lewis, Hawken                  
     3) Roman, Alex                     4) Baker, Dan 15                  
       33.53    39.03    33.70    28.96                                    
  4 Newark Catholic-OH  'A'                           2:26.96    2:39.08  
     1) Byrd, Cody                      2) Snider, Jason                  
     3) Miller, Daniel                  4) Strickland, Eddi               
       43.30    45.17    41.74    28.87                                    
  5 Riverview-OH  'A'                                      NT    2:41.22  
     1) Mitchell, Gabe                  2) Hall, Sam                      
     3) Ringwalt, Brice                 4) Cushman, Patrick               
       41.86    40.87    41.87    36.62                                    
  6 Newark Catholic-OH  'B'                                NT    2:46.78  
     1) Yocum, Dean                     2) Hawkins, Mike                  
     3) Shumaker, Brandon               4) Roth, Joel                     
       45.74    43.21    45.17    32.66                                    
 
Event 3  Girls 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borton, Lila                 Coshocton            2:40.55    2:45.37  
      38.95   42.17   43.02   41.23                                
  2 Worthington, Katie           RV-OH                     NT    2:49.27  
      38.08   43.35   45.09   42.75                                
  3 Parker, Alexa                Green Wave-OH        2:50.38    2:54.78  
      40.00   45.85   46.72   42.21                                
  4 Pintz, Juli                  Green Wave-OH        2:56.22    3:02.41  
      40.51   47.09   48.61   46.20                                
  5 McKay, Kaitlin               Coshocton            3:04.55    3:05.67  
      41.53   47.06   49.51   47.57                                
  6 Meek, Kendall                RV-OH                     NT    3:12.23  
      43.09   49.45   50.43   49.26                                
  7 Fox, Taylor                  RV-OH                     NT    3:23.83  
      43.69                   52.24                                
  8 Langwasser, Chelsea          Green Wave-OH        3:26.24    3:24.86  
      44.10   50.67   55.33   54.76                                
  9 Anderson, Emma            14 NHS-OH               3:30.90    3:25.42  
      44.72   53.81   53.65   53.24                                
 10 Mattern, Abi              16 NHS-OH               3:36.45    3:29.09  
      46.53   53.00   55.59   53.97                                
 
Event 4  Boys 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd, Cody                   Green Wave-OH        2:18.87    2:20.79  
      33.18   36.76   37.57   33.28                                
  2 Salmans, Stephen          15 Coshocton            2:20.43    2:21.47  
      33.25   36.85   37.16   34.21                                
  3 Roth, Joel                   Green Wave-OH        2:57.77    2:46.34  
      37.25   41.54   44.01   43.54                                
  4 Schlupp, Josh                RV-OH                     NT    2:51.30  
      36.86   44.61   45.65   44.18                                
  5 Moore, Clint                 Coshocton            3:04.40    2:54.89  
      36.85   43.94 1:34.10                                        
  6 Hall, Sam                    RV-OH                     NT    3:00.61  
      41.64   46.82   49.64   42.51                                
  7 Cushman, Patrick             RV-OH                     NT    3:14.42  
      42.87                   49.25                                
 
Event 5  Girls 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borton, Hanna                Coshocton            3:04.35    3:06.98  
      40.92   48.29   53.50   44.27                                
  2 Garrett, Katie               RV-OH                     NT    3:12.85  
      41.32   48.37 1:00.99   42.17                                
  3 Griley, Kristen              Green Wave-OH        3:56.90    3:53.37  
      47.98 1:05.01 1:06.35   54.03                                
  4 McKay, Kathleen              Coshocton            3:52.18    3:58.47  
      54.13 1:01.48 1:06.55   56.31                                
 
Event 6  Boys 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madsen, Matthew           15 Coshocton            2:37.00    2:37.53  
      35.67   40.68   44.20   36.98                                
  2 Elgart, Marcus               RV-OH                     NT    2:43.62  
      34.63   42.47   50.00   36.52                                
  3 Snider, Jason                Green Wave-OH        3:09.62    3:10.65  
      43.16   54.16   54.59   38.74                                
  4 Miller, Daniel               Green Wave-OH        3:11.82    3:11.71  
      39.77   54.28   56.21   41.45                                
  5 Clark, Even                  Coshocton                 NT    3:52.10  
      47.09 1:01.46 1:09.67   53.88                                
 
Event 7  Girls 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheldon, Sarah               Coshocton              29.99      31.29  
  2 Jurden, Abby                 Green Wave-OH          32.00      32.34  
  3 Manns, Kenzie                RV-OH                     NT      32.54  
  4 Wolfe, Michelle           15 NHS-OH                 34.51      33.57  
  5 Campolo, Maria               Green Wave-OH          34.01      34.61  
  6 Timmons, Courtney            RV-OH                     NT      34.97  
  7 Boylan, Myranda              Coshocton              34.02      35.07  
  8 Ehret, Cathleen              Green Wave-OH          35.74      36.09  
  9 Van Horn, Pinky              Green Wave-OH          36.32     x36.81  
 10 Wilson, Crystal              Green Wave-OH          36.94     x37.12  
 11 Ashcraft, Keirston           RV-OH                     NT      37.81  
 12 Langwasser, Chelsea          Green Wave-OH          37.72     x40.50  
 13 Znosko, Stephanie            Green Wave-OH          44.82     x43.91  
 14 Osborn, Meghan            15 NHS-OH                 43.38      44.60  
 15 Phelps, JoAnna               Green Wave-OH          45.48     x45.49  
 -- Anderson, Emma            14 NHS-OH                 45.48     X42.34  
 -- Spicer, Lauren            14 NHS-OH                 50.80     X45.13  
 -- Wittke, Rebekka              Coshocton                 NT     X46.06  
 
Event 8  Boys 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peppers, Charlie          15 NHS-OH                 28.36      28.59  
  2 Mills, Zach                  RV-OH                     NT      28.99  
  3 Stickradt, Jon            18 NHS-OH                 29.12      29.63  
  4 Lewis, Hawken                Coshocton              30.19      30.63  
  5 Adkins, Daniel               RV-OH                     NT      31.36  
  6 Garrett, Wade                RV-OH                     NT      32.56  
  7 Yocum, Dean                  Green Wave-OH          34.02      33.79  
  8 Pourier, Joe                 Green Wave-OH          34.84      34.02  
  9 Blaney, Ben                  Green Wave-OH          35.60      34.69  
 10 Shumaker, Brandon            Green Wave-OH          36.00     x36.04  
 11 Thornsley, Shane             Coshocton              35.45      37.64  
 12 Ridgley, Rick                Green Wave-OH          39.58     x41.53  
 -- Johnson, Jamaal           16 NHS-OH                 32.18     X31.14  
 -- Kirkpatrick, Lee          19 NHS-OH                 34.51     X34.63  
 
Event 9  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Jennifer               Coshocton            1:13.50    1:15.45  
      35.64   39.81                                                
  2 Deal, Addi                   Green Wave-OH        1:46.21    1:46.48  
      50.41   56.07                                                
  3 Lillibridge, Amber           Coshocton            1:47.70    1:48.71  
      48.67 1:00.04                                                
  4 Hammond, Racheal             RV-OH                     NT    2:18.56  
      57.09 1:21.47                                                
 
Event 10  Boys 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mizer, Peter                 Coshocton            1:15.25    1:17.24  
      36.09   41.15                                                
  2 Roman, Alex                  Coshocton            1:21.54    1:23.27  
      36.08   47.19                                                
 
Event 11  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheldon, Sarah               Coshocton            1:06.81    1:08.81  
      32.80   36.01                                                
  2 Manns, Kenzie                RV-OH                     NT    1:11.97  
      34.22   37.75                                                
  3 Brooks, Bonnie            16 NHS-OH               1:19.91    1:12.98  
      34.69   38.29                                                
  4 Timmons, Courtney            RV-OH                     NT    1:16.67  
      36.60   40.07                                                
  5 Jurden, Abby                 Green Wave-OH        1:17.04    1:17.13  
      36.87   40.26                                                
  6 Parker, Alexa                Green Wave-OH        1:16.28    1:17.16  
      36.44   40.72                                                
  7 Jennings, Kristen            Coshocton            1:22.52    1:22.49  
      37.68   44.81                                                
  8 Wilson, Crystal              Green Wave-OH        1:24.27    1:23.85  
      40.86   42.99                                                
  9 Sassen, Julia             14 NHS-OH               1:24.10    1:29.13  
    1:29.13                                                        
 10 Znosko, Stephanie            Green Wave-OH        1:40.87   x1:40.29  
      45.46   54.83                                                
 -- Cartnal, Casey            16 NHS-OH               1:35.22   X1:29.02  
      42.15   46.87                                                
 -- Mattern, Abi              16 NHS-OH               1:41.00   X1:35.64  
      45.19   50.45                                                
 
Event 12  Boys 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stickradt, Jon            18 NHS-OH               1:08.69    1:03.35  
      30.92   32.43                                                
  2 Salmans, Stephen          15 Coshocton            1:04.52    1:03.87  
      32.07   31.80                                                
  3 Elgart, Marcus               RV-OH                     NT    1:05.59  
      31.08   34.51                                                
  4 McKay, Kevin                 Coshocton            1:06.25    1:08.32  
      32.12   36.20                                                
  5 Johnson, Jamaal           16 NHS-OH               1:17.82    1:11.35  
      33.57   37.78                                                
  6 Roth, Joel                   Green Wave-OH        1:16.30    1:12.37  
      34.92   37.45                                                
  7 Adkins, Daniel               RV-OH                     NT    1:13.28  
      35.00   38.28                                                
  8 Strickland, Eddi             Green Wave-OH        1:15.26    1:16.01  
      36.48   39.53                                                
  9 Garrett, Wade                RV-OH                     NT    1:16.11  
      36.35   39.76                                                
 10 Blaney, Ben                  Green Wave-OH        1:32.56    1:20.93  
      38.04   42.89                                                
 11 Pourier, Joe                 Green Wave-OH        1:35.10   x1:22.50  
      37.57   44.93                                                
 
Event 13  Girls 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worthington, Katie           RV-OH                     NT    5:58.66  
      38.70   44.99   45.66   46.80   46.71   46.50   45.84   43.46
  2 Pintz, Juli                  Green Wave-OH        6:12.92    6:35.85  
      43.15   50.19   52.28   52.22   50.92   50.96   49.59   46.54
  3 Meek, Kendall                RV-OH                     NT    6:42.41  
      42.88   50.58   52.60   52.50   51.99   52.05   52.30   47.51
  4 Stillion, Lindsey            Coshocton            7:03.87    6:44.68  
                            4:23.19                                
  5 Els, Amanda                  RV-OH                     NT    6:59.05  
      44.70   50.54   52.55   53.55   55.78   55.15   54.33   52.45
  6 Huebner, Kayla               Coshocton            7:15.73    7:08.41  
      46.47   51.72   54.47   55.95   55.24   56.39   55.53   52.64
 
Event 14  Boys 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrd, Cody                   Green Wave-OH        5:01.02    5:00.55  
      33.63   37.13   38.75   38.80   40.15   39.13   38.67   34.29
  2 Baker, Dan                15 Coshocton            5:13.84    5:04.28  
      33.14   37.21   38.52   39.26   39.70   39.77   39.07   37.61
  3 Mills, Zach                  RV-OH                     NT    5:09.11  
      33.95   36.70   38.21   39.35   40.08   40.13   40.25   40.44
  4 Cushman, Patrick             RV-OH                     NT    5:49.03  
                      50.78   52.55   52.08   51.34   50.74        
  5 Simpson, Scott            15 Coshocton            5:47.81    5:58.30  
      38.23   43.90   45.23   46.33   46.72   46.72   46.29   44.88
  6 Conley, Kris                 RV-OH                     NT    6:15.29  
      47.09   54.62   53.48                   55.75   52.54        
 
Event 15  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coshocton High School  'A'                        2:15.34    2:15.02  
     1) Easterday, Alex 17              2) Jennings, Kristen              
     3) Borton, Hanna                   4) Crown, Courtney 15             
       35.86    33.02    32.87    33.27                                    
  2 Riverview-OH  'A'                                      NT    2:18.35  
     1) Garrett, Katie                  2) Worthington, Katie             
     3) Timmons, Courtney               4) Manns, Kenzie                  
       34.61    36.42    35.05    32.27                                    
  3 Newark High School-OH  'A'                        2:27.62    2:18.68  
     1) Wolfe, Michelle 15              2) Shipley, Jillian 15            
     3) Sassen, Julia 14                4) Brooks, Bonnie 16              
       34.47    35.62    36.51    32.08                                    
  4 Newark Catholic-OH  'A'                           2:15.86    2:22.04  
     1) Campolo, Maria                  2) Ehret, Cathleen                
     3) Parker, Alexa                   4) Jurden, Abby                   
       36.70    37.49    34.44    33.41                                    
  5 Coshocton High School  'B'                        2:50.53    2:28.37  
     1) Boylan, Myranda                 2) Lillibridge, Amber             
     3) McKay, Kaitlin                  4) Stillion, Lindsey              
       35.38    39.93    35.79    37.27                                    
  6 Newark Catholic-OH  'B'                           2:28.73    2:28.67  
     1) Wilson, Crystal                 2) Griley, Kristen                
     3) Van Horn, Pinky                 4) Pintz, Juli                    
       37.21    37.48    37.01    36.97                                    
  7 Riverview-OH  'B'                                      NT    2:35.87  
     1) Hammond, Racheal                2) Fox, Taylor                    
     3) Meek, Kendall                   4) Norris, Alexa                  
       39.91    39.42    36.88    39.66                                    
  8 Newark High School-OH  'B'                        3:22.01    2:39.70  
     1) Cartnal, Casey 16               2) Mattern, Abi 16                
     3) Gaulke, Alivia 16               4) Sassen, Maddie 16              
       39.43    15.29  1:07.68    37.30                                    
  9 Newark Catholic-OH  'C'                                NT   x2:52.75  
     1) Deal, Addi                      2) Langwasser, Chelsea            
     3) Scullion, Ali                   4) Williams, Anna                 
       41.81    39.35    45.76    45.83                                    
 
Event 16  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coshocton High School  'A'                        1:53.56    1:49.28  
     1) Tubbs, Brian 15                 2) Madsen, Matthew 15             
     3) Haines, Josh 15                 4) Turner, Adam 15                
       29.17    28.44    25.98    25.69                                    
  2 Coshocton High School  'B'                        1:55.56    1:56.01  
     1) Bairas, Joeseph 15              2) Mizer, Peter                   
     3) Salmans, Stephen 15             4) McKay, Kevin                   
       29.35    28.63    28.52    29.51                                    
  3 Riverview-OH  'A'                                      NT    2:01.28  
     1) Garrett, Wade                   2) Adkins, Daniel                 
     3) Elgart, Marcus                  4) Mills, Zach                    
       32.22    31.11    29.00    28.95                                    
  4 Newark High School-OH  'A'                        2:14.30    2:02.85  
     1) Stickradt, Jon 18               2) Kirkpatrick, Lee 19            
     3) Johnson, Jamaal 16              4) Peppers, Charlie 15            
       29.14    33.63    31.86    28.22                                    
  5 Newark Catholic-OH  'A'                           2:13.23    2:13.92  
     1) Brown, Josh                     2) Yocum, Dean                    
     3) Hawkins, Mike                   4) Roth, Joel                     
       33.02    33.87    34.34    32.69                                    
  6 Riverview-OH  'B'                                      NT    2:17.36  
     1) Mitchell, Gabe                  2) Ringwalt, Brice                
     3) Hall, Sam                       4) Schlupp, Josh                  
       35.92    34.03    35.00    32.41                                    
  7 Newark Catholic-OH  'B'                           2:26.02    2:27.40  
     1) Shumaker, Brandon               2) Ridgley, Rick                  
     3) Blaney, Ben                     4) Pourier, Joe                   
       35.85    40.67    34.68    36.20                                    
 
Event 17  Girls 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borton, Lila                 Coshocton            1:30.52    1:31.64  
      44.98   46.66                                                
  2 Garrett, Katie               RV-OH                     NT    1:32.90  
      44.46   48.44                                                
  3 Boylan, Myranda              Coshocton            1:35.48    1:33.42  
      46.15   47.27                                                
  4 Williams, Anna               Green Wave-OH        1:31.36    1:36.40  
      47.07   49.33                                                
  5 Ashcraft, Keirston           RV-OH                     NT    1:38.04  
  6 Sassen, Maddie            16 NHS-OH               1:42.49    1:38.45  
  7 Van Horn, Pinky              Green Wave-OH        1:32.57    1:40.48  
  8 Gaulke, Alivia            16 NHS-OH               1:51.61    1:43.30  
      52.62   50.68                                                
  9 Fox, Taylor                  RV-OH                     NT    1:49.87  
      52.97   56.90                                                
 -- Osborn, Meghan            15 NHS-OH               2:03.20   X1:53.38  
 
Event 18  Boys 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bairas, Joeseph           15 Coshocton            1:11.21    1:10.37  
      34.94   35.43                                                
  2 Peppers, Charlie          15 NHS-OH               1:16.15    1:10.75  
      34.27   36.48                                                
  3 Moore, Clint                 Coshocton            1:31.21    1:31.95  
  4 Mitchell, Gabe               RV-OH                     NT    1:33.84  
  5 Ringwalt, Brice              RV-OH                     NT    1:45.56  
      51.57   53.99                                                
  6 Ridgley, Rick                Green Wave-OH        1:51.82    1:52.77  
      55.94   56.83                                                
  7 Amore, John                  RV-OH                     NT    2:05.38  
    1:01.98 1:03.40                                                
 
Event 19  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyle, Jennifer               Coshocton            1:26.45    1:26.81  
      41.18   45.63                                                
  2 Ehret, Cathleen              Green Wave-OH        1:34.53    1:35.40  
      45.79   49.61                                                
  3 Shipley, Jillian          15 NHS-OH               1:39.77    1:37.62  
      45.86   51.76                                                
  4 Stillion, Lindsey            Coshocton            1:42.82    1:47.34  
      50.84   56.50                                                
  5 Hammond, Racheal             RV-OH                     NT    1:52.98  
      53.89   59.09                                                
  6 Spicer, Lauren            14 NHS-OH               2:05.05    1:58.61  
      54.20 1:04.41                                                
  7 Jung, Herron                 RV-OH                     NT    2:20.91  
    1:03.66 1:17.25                                                
 -- Lupher, Courtney             RV-OH                     NT         DQ  
      58.40 1:04.56                                                
 
Event 20  Boys 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Hawken                Coshocton            1:27.21    1:27.41  
      41.25   46.16                                                
  2 Simpson, Scott            15 Coshocton            1:30.21    1:30.63  
      43.21   47.42                                                
  3 Schlupp, Josh                RV-OH                     NT    1:30.71  
      42.40   48.31                                                
  4 Hall, Sam                    RV-OH                     NT    1:32.60  
      44.25   48.35                                                
  5 Kirkpatrick, Lee          19 NHS-OH               1:36.57    1:32.74  
      44.92   47.82                                                
  6 Miller, Daniel               Green Wave-OH        1:32.86    1:33.44  
      44.10   49.34                                                
  7 Snider, Jason                Green Wave-OH        1:35.54    1:37.16  
      46.14   51.02                                                
  8 Hawkins, Mike                Green Wave-OH        1:40.40    1:40.33  
      46.82   53.51                                                
  9 Modesitt, Nathan             RV-OH                     NT    1:44.00  
      48.29   55.71                                                
 
Event 21  Girls 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coshocton High School  'A'                        4:48.25    4:57.20  
     1) Crown, Courtney 15              2) Borton, Hanna                  
     3) Easterday, Alex 17              4) Pyle, Jennifer                 
       36.47  1:15.71    35.95  1:15.21    36.12  1:16.94    15.65  1:09.34
  2 Riverview-OH  'A'                                      NT    5:08.57  
     1) Timmons, Courtney               2) Garrett, Katie                 
     3) Worthington, Katie              4) Manns, Kenzie                  
       38.83  1:21.11    36.74  1:17.46    36.59  1:17.28    33.40  1:12.72
  3 Newark High School-OH  'A'                        5:32.87    5:37.52  
     1) Wolfe, Michelle 15              2) Cartnal, Casey 16              
     3) Sassen, Julia 14                4) Brooks, Bonnie 16              
       37.49  1:23.29    43.81  1:35.03    17.17    42.02    44.56  1:57.18
  4 Newark Catholic-OH  'A'                           5:40.79    5:44.25  
     1) Wilson, Crystal                 2) Williams, Anna                 
     3) Scullion, Ali                   4) Pintz, Juli                    
       40.09  1:24.88    38.84  1:26.32    41.84  1:29.84    37.08  1:23.21
  5 Coshocton High School  'B'                        5:46.59    6:04.21  
     1) Jennings, Kristen               2) Huebner, Kayla                 
     3) Lillibridge, Amber              4) McKay, Kathleen                
       38.92  1:23.63    45.52  1:36.40    41.12  1:28.12    46.17  1:36.06
  6 Newark High School-OH  'B'                        7:13.00    6:06.97  
     1) Shipley, Jillian 15             2) Anderson, Emma 14              
     3) Gaulke, Alivia 16               4) Sassen, Maddie 16              
       43.84  1:31.01    43.67  1:34.07    45.54  1:45.95    31.12  1:15.94
  7 Newark Catholic-OH  'B'                           6:13.68    6:30.28  
     1) Langwasser, Chelsea             2) Znosko, Stephanie              
     3) Deal, Addi                      4) Griley, Kristen                
       42.42  1:31.27    47.70  1:46.55    48.52  1:43.18    43.16  1:29.28
  8 Riverview-OH  'B'                                      NT    6:39.69  
     1) Lupher, Courtney                2) Fox, Taylor                    
     3) Els, Amanda                     4) Jung, Herron                   
       44.16  1:31.46           1:30.90    41.60  1:35.53    50.55  2:01.80
 
Event 22  Boys 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coshocton High School  'A'                        4:04.08    4:04.47  
     1) Tubbs, Brian 15                 2) Salmans, Stephen 15            
     3) Haines, Josh 15                 4) Turner, Adam 15                
       30.70  1:03.89    30.75  1:05.22    27.31    58.31    26.69    57.05
  2 Coshocton High School  'B'                        4:33.78    4:28.60  
     1) Roman, Alex                     2) Mizer, Peter                   
     3) McKay, Kevin                    4) Baker, Dan 15                  
       32.59  1:09.98    30.33  1:04.46    31.51  1:08.51    31.40  1:05.65
  3 Riverview-OH  'A'                                      NT    4:37.69  
     1) Garrett, Wade                   2) Adkins, Daniel                 
     3) Elgart, Marcus                  4) Mills, Zach                    
       35.28  1:15.38    33.51  1:11.92    30.98  1:06.39    30.85  1:04.00
  4 Newark Catholic-OH  'A'                           4:46.74    4:53.01  
     1) Snider, Jason                   2) Strickland, Eddi               
     3) Miller, Daniel                  4) Byrd, Cody                     
       35.21  1:16.26    37.47  1:17.84  1:10.79  1:42.86    36.05    36.05
  5 Newark Catholic-OH  'B'                           5:39.33    5:33.59  
     1) Shumaker, Brandon               2) Blaney, Ben                    
     3) Yocum, Dean                     4) Brown, Josh                    
       39.81  1:26.40    37.68  1:22.75    40.40  1:23.16    38.30  1:21.28
  6 Riverview-OH  'B'                                      NT    6:25.63  
     1) Modesitt, Nathan                2) Amore, John                    
     3) Conley, Kris                    4) Cushman, Patrick               
       42.59  1:31.70    51.33  1:52.00    45.36  1:37.33    40.12  1:24.60

Return to 2008-2009 Schedule